SON DAKİKA
Hava Durumu

Bağımsız sendikacılığın tek adresi SAVDES-SEN

Türkiye’nin en büyük bağımsız sendikası SAVDES-SEN’in üçüncü olağan genel kurulunda mevcut Genel Başkan Tuncay Cengiz güven tazeledi. Kapılarını kamudaki 52 hizmet kolunda bütün memurlara açan SAVDES-SEN Genel Başkanı Cengiz, “Kamu çalışanları adına 2023’teki toplu sözleşme masasında biz olacağız” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 24.01.2022 17:07
Haber Güncellenme Tarihi: 24.01.2022 17:07
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Bağımsız sendikacılığın  tek adresi SAVDES-SEN

Kısa adı SAVDES-SEN olan Savunma Güvenlik ve Destek Hizmetleri Sendikası 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı Ankara Anadolu Hotels Esenboğa Thermal Otel’de gerçekleştirildi.

Türkiye’nin dört bir yanından çok sayıda üye ve davetlinin katıldığı genel kurulda Tuncay Cengiz, yeniden başkan seçildi. Siyasi parti temsilcilerinin de izlediği genel kurulda bir konuşma yapan Tuncay Cengiz, 10 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük bağımsız sendikasının SAVDES-SEN olduğunu bildirdi. Geçtiğimiz yıl Emniyet Genel Müdürlüğü’nde örgütlü Emniyet Sivil Memurları Sendikası (ESİM-SEN) ile güçleri birleştirdiklerini anlatan Tuncay Cengiz, “Artık, vakit, SAVDES-SEN vaktidir. Sendika olarak aldığımız bir kararla Türkiye genelinde 52 hizmet kolunda 282 bin memura da kapılarımızı açtık. İlke ve değerleriyle SAVDES-SEN’in kırmızı çizgisi vatan, millet ve bayraktır. Bu çizgisiyle hak hukuk mücadelesinden asla taviz vermeyen ve vermeyecek olan SAVDES-SEN, bugün itibariyle bütün kamu çalışanlarının umudu olan sendika kimliğini kazanmıştır. Dolayısıyla bir, diri ve iri olacağız” dedi.

“2023 HEDEFİMİZ”

Türkiye’de memur ve emeklinin hakkını korumak amacıyla masaya oturan üç ayrı konfederasyonun, her toplu iş sözleşmesi sürecinde kamu çalışanlarını hüsrana uğrattığını belirten SAVDES-SEN Genel Başkanı Tuncay Cengiz, şunları kaydetti:

“Bu konfederasyonlar, her görüşme öncesi memur ve emeklisini enflasyona ezdirmeyeceğiz, şu kadar zam alacağız, şu kadar bayram ikramiyesi alacağız diye yapacaklarını liste liste açıklıyorlar. Masaya oturmadan önce bunlar konuşuluyor ama masadan kalkınca sonuç kamu çalışanları ve emeklileri için hüsran oluyor. O zaman o toplu sözleşmelere atılan imzaların ne kıymeti var. Arkadaşlar, hak ve hukuk mücadelesini dert edinen SAVDES-SEN olarak diyoruz ki memur ve emeklisinin hakkını savunmak bizim görevimizdir. Şu an 10 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük bağımsız sendikası olarak, büyüyeceğiz ve kamu çalışanları adına 2023’teki toplu iş sözleşmesi masasında yüzbinlerin temsilcisi olarak biz olacağız.”

“SİYASET YOK”

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen SAVDES-SEN Genel Başkanı Tuncay Cengiz, memur ve emeklinin bu üç konfederasyona mahkûm olamayacağını vurgulayarak, “Bu kongre, 2023 hedefimize yürüyüşümüz açısından büyük önem taşıyordu. Nitekim bu kongremizle üyelerimiz; SAVDES-SEN yönetimine siyasallaşmadan kamu çalışanlarını gerçek anlamda bir sendikayla, bir konfederasyonla buluşturma görevi vermiştir. Bize verilen bu tarihi ödevimiz ve çıktığımız kutlu yol, camiamıza hayırlı uğurlu olsun. Bu vesile ile teveccühlerinden ve güvenlerinden dolayı tüm delege arkadaşlarıma ve bütün SAVDES-SEN Ailesi’ne teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

YENİ YÖNETİM

Bu arada, Savunma Güvenlik ve Destek Hizmetleri Sendikası’nın Tuncay Cengiz’in genel başkanlığında yönetimi şu isimlerden oluştu:

Genel Başkan Tuncay Cengiz, Genel Başkan Yardımcısı Müceddin Şimşek, Genel Başkan Yardımcısı Ferit Bingöl, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kanat, Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Pehlivan, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sağlam ve Genel Başkan Yardımcısı Filiz Çelebi.

Denetleme Kurulu Üyeleri Fırat Çelik, Aydın Demir, Aşkın Şimşek, Kenan Tutav ve Metin Çatar.

Disiplin Kurulu Üyeleri: Nazım Akaydın, Erdal Demir, Hasan Demir, Turgut Toksoy ve Hasan Basri Küçük.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.