SON DAKİKA
Hava Durumu

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinden açıklama

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, Eğitim, Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne dekan atamalarının “İlgili fakülte mensuplarına danışılmadan” yapıldığını belirterek kurumu tanımayan dekanların yerine görevlerinden alınan dekanların görevlerine iadesini istedi

Haber Giriş Tarihi: 23.03.2022 13:46
Haber Güncellenme Tarihi: 23.03.2022 13:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinden açıklama

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, 3 fakülteye üniversite dışından dekan atanmasına tepkilerini dile getirdi.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci İnci’nin kararıyla Prof. Dr. İrfan Erdoğan’ın Eğitim Fakültesi'ne, Prof.Dr. İsmail Boz’un Fen-Edebiyat Fakültesi’ne Prof. Dr. Murat Önder’in İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne atanmıştı.

19 Ocak’taki bu atamanın ardından Boğaziçi yönetiminde görev almış 46 akademisyen 6 Mart’ta bir açıklama yaparak üniversiteye dışarıdan dekan atamanmasının kabul edilemeyeceğini kaydetmişti.

Dün de Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyelerinin üye olduğu bir yazışma grubunda 353 akademisyenin imzası ile bir açıklama kaleme alındı. “İlgili fakülte mensuplarına danışılmadan, kurumu tanımayan ve kurumun tanımadığı üç öğretim üyesinin dekan olarak atanmalarını esefle karşılıyoruz.Üniversitemizin liyakat ve demokratik ilkeler çerçevesinde işleyen ve başarısının temeli olan kurumsal yapısının yıpratılmasına razı değiliz” ifadelerinin yer aldığı açıklamada görevlerinden alınan dekanların görevlerine iade edilmeleri talep edildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.