SON DAKİKA
Hava Durumu

MARSİFED ailesi iftarda buluştu

Kısa adı MARSİFED olan Marmara ve İç Anadolu Sanayici İş Adamları Federasyonu’nun geleneksel iftar programı, Podyum Davet’te üyelerin ve iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 21.04.2022 12:18
Haber Güncellenme Tarihi: 21.04.2022 12:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
MARSİFED ailesi iftarda buluştu

MARSİFED’in geleneksel iftar programı Podyum Davet’te, federasyona üye derneklerin başkan, yönetici ve üyelerinin yanı sıra Bursa iş dünyasının önde gelen isimlerinin katılımıyla yapıldı.

İftar programının açılışında konuşan ve Ramazan ayının birlik ve beraberlik ayı olduğuna dikkat çeken MARSİFED Başkanı Ramazan Kaya, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayının, hepimiz için hayırlar getirmesini temenni ederim. Ayrıca idrak edecek olduğumuz bayramınızı da şimdiden tebrik eder, sevdiklerinizle ve sevdiklerimizle huzur dolu nice bayramlar yaşamayı yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi.

“KOBİ’LER İÇİN KURUMLAR VERGİSİ ORANI DÜŞÜRÜLSÜN”

Güncel ekonomik gelişmelere dair değerlendirmelerde de bulunan Ramazan Kaya, hammadde alımında hem içeride, hem dışarıda vadelerin düşürülmesiyle birlikte yaşanan aşırı fiyat artışları nedeniyle, KOBİ’lerin işletme sermayesine olan ihtiyacının arttığını söyledi. Kaya, “Ticari kredilerin faiz oranlarının yüksek olması krediye erişimi zorlaştırmakta. Ayrıca teminat mektubu ihtiyaçları da arttı. Bu noktada bizim önerimiz Kurumlar Vergisi oranının en azından KOBİ’ler için daha düşük bir oranda uygulanması. Bir başka beklentimiz ise KDV’ye dair. KDV indirimleri tüm sektörlerde uygulanabilmeli. Böylece kayıt dışı ekonomi azaltılabilir” diye konuştu.

ENERJİDE ARTAN MALİYETLER

Yüksek enerji maliyetlerinin, firmaları, güneş enerjisine yönelttiğinin altını çizen Kaya, “Halihazırda yaşanan durgunluk ve belirsizlikler nedeniyle yatırım kararları konusunda ‘bekle ve gör’ politikası uygulanmakta. Verimliliği artırmaya yönelik çalışmalar yapılırken, yüksek enerji maliyetleri nedeniyle işletmelerimizin güneş enerjisine ilgisi artmış durumda. Bu konuda yapılacak enerji yatırımlarına devlet desteği var fakat bu destek daha da artarsa süreç daha da hızlanacaktır diye ümit ediyorum” şeklinde konuştu.

MARSİFED Başkanı Ramazan Kaya, sözlerini, “Her şeyden önce geleceğe, memleketimize, toplumumuza, kendimize, işimize, şirketimize ve çalışanlarımıza güveniyoruz. Bunlar bizim geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor” diyerek tamamladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.