SON DAKİKA
Hava Durumu

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin EYT borçlanmasına onay

Mersin Büyükşehir Belediyesinin 2023 Yılı Haziran Ayı Meclis Toplantısında, EYT çerçevesinde emekli olan ve olacak personelin kıdem tazminatları ödenmesinde kullanılmak üzere, 355 milyon 105 bin 262 lira kredi kullanması konusunda Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yetkilendirilmesine yönelik madde oy birliğiyle kabul edildi.

Haber Giriş Tarihi: 20.06.2023 07:38
Haber Güncellenme Tarihi: 20.06.2023 07:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin EYT borçlanmasına onay

Mersin Büyükşehir Belediyesi 2023 Yılı Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı 2. Birleşimi, Belediye Başkan Vekili Ünzile Kuru başkanlığında gerçekleştirildi.

Kongre ve Sergi Sarayı Çok Amaçlı Salonda gerçekleşen toplantıda konuşan Kuru, 17 Haziran Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü hakkında değerlendirmelerde bulunarak, iklim değişikliğine dikkat çekti. TEMA Vakfı tarafından açıklanan verilere göre Türkiye'nin yüzde 50,9'unun orta, yüzde 22,5'inin yüksek derece olmak üzere yüzde 73,4'ünün çölleşme tehlikesi altındaki alanlar olduğuna dikkat çeken Kuru, “Çölleşmenin başlıca sebepleri; toprak erozyonu, hatalı tarım uygulamaları, hatalı sulama teknikleri sonucu tuzlanma, ormansızlaşma, aşırı otlatma ve üst toprağın kirlenmesidir. Bu sebeple de yeraltı kaynaklarının ve toprağın korunması için doğru politikaların üretilmesi ve uygulanması gerektiğinin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor” diye konuştu.

EYT KREDİSİ MECLİS ÜYELERİNCE KABUL EDİLDİ
Meclis toplantısında İller Bankası, ticari bankalar ve katılım bankalarından kredi kullanılması için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yetkilendirilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen madde de görüşüldü. Görüşmeler sonucunda, EYT çerçevesinde emekli olan ve olacak personelin kıdem tazminatları ödenmesinde kullanılmak üzere İller Bankası, ticari bankalar ve katılım bankalarından faiz hariç 355 milyon 105 bin 262 lira 20 kuruş kredi kullanma konusunda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yetkilendirilmesi mecliste oy birliğiyle kabul edildi. Başkan Vekili Kuru konuyla ilgili, “Tüm komisyon üyelerine teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Çünkü belediyemiz bünyesinde çalışan EYT’den emekli olanlar ve olacak olanlar gerçekten bunu bekliyorlar. Tüm çalışanlarımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.