SON DAKİKA
Hava Durumu

Metin Akpınar: Deprem bölgesindeki seçmenlerin iktidara oy vermesi kaçınılmazdır

Usta oyuncu Metin Akpınar, KAFA TV’de seçimlerle ilgili soruları yanıtladı. Deprem bölgesinde iktidar partisinin muhalefetten daha çok oy almasıyla ilgili değerlendirme yapan Akpınar,”11 ilde büyük bir yıkım oldu. Bu şehirleri tekrar ayağa kaldırabilecek kişinin Recep Tayyip Erdoğan ve ekibinin yapabileceği inancı oluştu. Çünkü o bölgede hemen inşaat çalışmaları başladı. Millet İttifakı depremzedelere sadece vaat veriyordu. Seçmenlerin iktidara oy vermesi kaçınılmazdır” dedi. “Baba metaforunu en net Erdoğan’da görüyoruz” diyen Akpınar, “Sonuca katlanmak zorundayız. Bükemediğin bileği öpeceksin” ifadelerini kullandı.

Haber Giriş Tarihi: 25.05.2023 10:19
Haber Güncellenme Tarihi: 25.05.2023 10:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Metin Akpınar: Deprem bölgesindeki seçmenlerin iktidara oy vermesi kaçınılmazdır

KAFA TV’de yayınlanan ‘Metin Akpınar ile Uzun Lafın Kısası’ programında Metin Akpınar, gazeteci Candaş Tolga Işık‘ın sorularıyla gündeme dair değerlendirme yaptı.

Akpınar’ın, 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta yapılacak seçimler için açıklamaları dikkat çekti.

Deprem bölgesinde AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verilen desteği değerlendiren Akpınar, şu ifadeleri kullandı:

“Deprem bölgesinde 50 bine yakın insan öldü. Onu bir kenara koyuyoruz. 11 ilde büyük bir yıkım oldu. Manzara ortada. Fakat bunu onarabilecek, şehirleri tekrar ayağa kaldırabilecek kişinin Recep Tayyip Erdoğan ve ekibinin o0lduğu inancı oluştu. Bu da nasıl oluştu? Yani 48 saat gecikme anlatılıyor ama neticede hemen başladı. Bırak o çadır, kan satılmayı falan onlar kenarda dursun. Hemen hemen başladı. Yanlış yanlış temel atıldı vs., zemin etüdü yapılmadan inşaatlara girişildi ama girişildi. Öteki Millet İttifakı depremzedelere sadece vaat veriyordu. ‘Ben para almayacağım’ diyor ama öteki yapıyordu. 319 bin binayı da hemen teslim edecekti. Hatta köy evlerini bitirdiler, kotardılar verdiler bile. Deprem bölgesindeki seçmenlerin iktidara oy vermesi kaçınılmazdır ve bence normaldir.”

Deprem bölgesinde seçmenin ‘baba’ metaforunun en net Erdoğan’da görüldüğünü belirten Akpınar şöyle konuştu:

“Seçmenin ideolojisini, kapasitesini, beyinsel birikimini, bilgi birikimini etkileyecek bir çalışma çok başarılı olamadı. Olamayınca bu sefer gene lidere dönerek, lidere sığınarak, alışık olduğu ‘baba’ metaforuyla, babanın etrafında gitmek, babadan bir şey beklemek gibi bir yola girdi. Bunu da en net Recep Tayyip Erdoğan da görüyor. Eğer seçmen nasıl olduysa olsun, oyunu kullanmış ve bu seçimi yapmışsa, sonuçlarını değiştirecek itirazlar da kabul görmemişse, sandıklar da yeniden sayılan oylar sonucu değiştirmiyorsa o zaman sonuca katlanmak zorundayız. Bükemediğin bileği öpeceksin. Başka çare yok.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.