SON DAKİKA
Hava Durumu

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Şanlı'dan Fatih Altaylı'ya tepki

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Şanlı yaptığı açıklamada, “Gün geçmiyor ki, yüce Dinimiz İslam’a, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan Devletimizin güzide kurumu Diyanet İşleri Başkanlığı ve çalışanlarına saldırılmasın” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 22.02.2023 08:49
Haber Güncellenme Tarihi: 22.02.2023 08:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Şanlı'dan Fatih Altaylı'ya tepki

Hilmi Şanlı açıklamasının devamında “Gazeteci Fatih Altaylı , ülkemizin ve milletimizin çok zor dönemlerden geçtiği bugünlerde Diyanet İşleri Başkanlığı’na ve devlet kuruluşlarına karşı algı ve dezenformasyon yoluyla, Din İşleri Yüksek Kurulu’na sorulan bir konuya dair soruya, kurulun verdiği ilmi bir cevabı alıntılayarak Diyanet İşleri Başkanlığı ve personeline karşı aşağılayıcı ve hakaret edici eylemlerde bulunmuştur” diyerek "Fatih Altaylı’nın, Diyanet İşleri Başkanlığı ve personeline karşı aşağılayıcı ve hakaret içerikli ifadeleriyle halkı tahrik edici, nefrete ve ayrımcılığa sürükleyen paylaşımda bulunmasının toplum nezdinde ve sosyal medyada büyük tepkiye yol açtığı ve halk arasında infiale sebep olduğunu ifade ederek ifadelerinden dolayı kınıyorum" dedi.

“Yıllardır ekranlarda bulunan Fatih Altaylı cami duvarına yapmıştır,haddini aşmıştır. Sayın Altaylı’ya diyorum ki; Diyanet İşleri Başkanlığı, 16.000 görevlisiyle hali hazırda deprem bölgesinde olmak üzere, geriye kalan onbinlerce personeliyle bir taraftan Türk Milletine hizmet ederken, diğer taraftan da il ve ilçelerine gelen depremzede vatandaşlarımıza başta ev olmak üzere, eşya, yemek ve okul temininde Afad, Kızılay vb. kuruluşlar gibi 24 saat hizmet vermektedir.” ifadelerini kullanan Şanlı, “Diyanet, din ve vatandaşımız arasında ki kuvvetli bir bağdır. Müslümanların düzeni, dünyanın ıslahı ve müminlerin izzetidir. Din Görevlileri İslamın gelişen kökü, yücelen budağıdır. Din Görevlisi ile namaz, zekat ,oruç ve hac tamamlanır. Din Görevlisi ile fey’i  ve sadakat çoğalır, Din Görevlisi ile hadlar ve hükümler uygulanır ve sınırlar korunur.” dedi.

Gazeteci Fatih Altaylı’yı 150.000’e yakın Diyanet Görevlilerinden ve Müslüman Türk Milletinden Özür dilemeye çağıran Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Şanlı, şayet diline ve kalemine mukayyet olamayacaksa bir daha Türk Milletinin huzuruna çıkmamasını tavsiye etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.