SON DAKİKA
Hava Durumu

Banksy'den Ukraynalılara yardım için 50 serigrafi baskı

Savaş yıkıntılarının arasında bir dizi duvar resmiyle Ukrayna'da kendini gösteren Banksy, bu defa savaştan zarar gören halka yardım etmek için sanatını konuşturuyor. Banksy, uluslararası hayır kurumu Legacy of War Vakfı'nın çabalarına fon sağlamak için 50 serigrafi baskı yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 13.12.2022 12:56
Haber Güncellenme Tarihi: 13.12.2022 12:56
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Banksy'den Ukraynalılara yardım için 50 serigrafi baskı

Bir dizi duvar resmiyle Ukrayna'da kendini gösteren gizemli grafiti sanatçısı Banksy, uluslararası hayır kurumu Legacy of War Vakfı'nın çabalarına fon sağlamak için 50 serigrafi baskı yaptı.

Banksy'den Ukraynalılara yardım için 50 serigrafi baskı - 2

Kâr amacı gütmeyen kuruluş, projenin tüm masraflarını Banksy'nin kendisinin üstlendiğini ve tüm gelirin savunmasız Ukraynalıları tahliye etmek, elektriği kesilenlere güç kaynakları sağlamak için kullanılacağını söyledi.

Banksy'den Ukraynalılara yardım için 50 serigrafi baskı - 3

6 bin 140 dolar artı vergiler olarak fiyatlandırılan baskıların her birinde, "kırılgan" olarak isimlendirilmiş bir kartondan aşağı kayan fare görülüyor.

Legacy of War, tüm parçaları, türünün tek örneği olarak vurguluyor. Her baskı, sanatçı tarafından imzalanmış ve 50 adet numaralandırılmış ahşap bir çerçeveye monte edilmiş.

Banksy'den Ukraynalılara yardım için 50 serigrafi baskı - 4

Alıcılar baskılardan sadece bir tane alabilecek. Satın almak için başvurular 16 Aralık Cuma günü kapanacak. Daha sonra bilgisayardaki bir sistem, hangi 50 hayranın sanat eserlerini alacağını seçecek.

Banksy'den Ukraynalılara yardım için 50 serigrafi baskı - 5

Vakfın CEO’su Giles Duley, Banksy’nin baskılarından elde edilen fonların yeni ambulanslar satın almak, engelli insanları ve yaşlıları bölgeden uzaklaştırmak için kullanılacağını söyledi. Ayrıca, gelir Ukraynalıların elektrik kesildiğinde sert soğuk mevsimle başa çıkmalarına yardımcı olmak için jeneratörler, gazlı ısıtıcılar ve güneş enerjisiyle çalışan lambalar için harcanacak.

Banksy'den Ukraynalılara yardım için 50 serigrafi baskı - 6

Banksy'den Ukraynalılara yardım için 50 serigrafi baskı - 7

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.