SON DAKİKA
Hava Durumu

Exhibition by Ouchhh PARALLEL UNIVERSE X Media Art Museum Bursa’da

DasDas iş birliği ile 2022 yılında İstanbul'da kapılarını açan X Media Art Museum teknoloji, bilim ve sanatın birleşimindeki özgün üretimleri, geçmişi bugünü harmanlayarak oluşturduğu sanatın yeni formunu, dijital sanat eserlerini izleyici ile buluşturuyor.

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2023 13:26
Haber Güncellenme Tarihi: 28.12.2023 13:26
Kaynak: Bülten
Exhibition by Ouchhh PARALLEL UNIVERSE X Media Art Museum Bursa’da

Tablolar ve teknoloji, tarihi ve geleceği buluşturan muazzam bir deneyimle tanışmaya hazır olun:” PARALLEL UNIVERSE!” 27 Aralık’tan itibaren DasDas Bursa’da sanatseverleri bekliyor. 6 ay boyunca DasDas Bursa’da olacak sergi meraklıları heyecanlandırıyor.

TÜRKİYE'NİN İLK DİJİTAL SANAT VE YENİ MEDYA MÜZESİ

X Media Art Museum Das Das Bursa, Türkiye’nin ilk dijital sanat ve yeni medya müzesi. Teknoloji bugün yakın geleceği kurgulamamıza aracı olurken, sanat ve sosyal bilimler; yapay zeka, algoritmalar, veri bilimi gibi mühendislik alanları ile birleşerek günümüzün sanatını oluşturuyor. Bu bağlamda müze; kapsayıcı, interaktif, disiplinler arası sanat üretimleri, çoklu ve genişletilmiş ölçeklerdeki deneyimleriyle seyircisini sanatının bir parçası yaparak aktif kılıyor. XMAM; dijital sanatların farklı alt başlıkları olan kinetik sanatlar, yeni medya, bio tasarım, algoritmik sanatlar, bio sanat, performans sanatları AR, VR, XR gibi konularda yeni perspektifler açıyor. Artık XMAM sergileri X Media Art Museum DasDas Bursa’da yıl boyunca sizlerle. 

 BENZERSİZ SERGİ

Bu eşsiz sergi, yapay zeka ile yaratılan sinematik ve derinlemesine bir medya deneyimi sunarak, İtalyan sanat tarihini ve efsanevi sanatçıların eserlerini benzersiz bir bakış açısıyla ele alıyor. Leonardo da Vinci’nin dehası ve Van Gogh’un duygusal dokunuşları, “PARALLEL UNIVERSE” sergisinde yapay zeka tarafından yeni bir nefes alıyor. Leonardo’nun ve Van Gogh’un hayat boyu çizdiği tüm eskizleri, resimleri ve çalışmaları, yapay zeka algoritmaları sayesinde canlanıyor. Bu sanatsal yolculuk, ziyaretçilere, geçmişin büyük ustalarının eserlerinin modern bir yorumunu sunan çarpıcı ve dinamik bir sergi deneyimi vadediyor.

 342 SANATÇI BİNLERCE ESER

Ancak sınırlarımızı aşarak, İtalyan sanat tarihinden 342 sanatçının 20.000’den fazla eseriyle beslenen yapay zeka, sergiyi bir adım öteye taşıyor. Ziyaretçiler, bu benzersiz sanat yolculuğunda, geçmiş ve geleceği birleştiren, sıra dışı bir sanat evrenine adım atacaklar. İtalyan sanatının zengin dokusunu ve çeşitliliğini içselleştiren yapay zeka, özgün eserler üreterek izleyicilere sanatın evrimsel bir perspektifini sunuyor.

 PARALLEL UNIVERSE

Sadece görsel bir deneyim sunmakla kalmıyor; aynı zamanda izleyicilere sanatın evrimini ve gelecekteki potansiyelini keşfetme fırsatı da sunuyor. Sergi, sanatı, bilimi ve teknolojiyi kucaklayarak, geçmişi modernleştiriyor ve gelecekteki sanat dünyasına ilham veriyor. Bu olağanüstü sergi, sadece sanatseverlere değil, aynı zamanda teknoloji meraklılarına ve sanat ile teknolojinin kucaklaştığı bir gelecek arayışında olan herkese hitap ediyor. “PARALLEL UNIVERSE” ile sanat, yapay zeka ve sinematik deneyim bir araya gelerek unutulmaz bir etki yaratıyor. Bu benzersiz sergiyle, geçmişin izinden geleceğe bir yolculuğa çıkın ve sanatın sınırlarını keşfedin!

Detaylı program için: https://www.dasdas.com.tr/bursa/ Bilet satış: www.mobilet.com

Instagram: dasdasbursa / Instagram: xmediaartmuseum

Kaynak: Bülten

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.