SON DAKİKA
Hava Durumu

Amber Heard sigorta şirketlerini ‘zorlayacak’

Ünlü aktör Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard arasındaki dava bitmek bilmemiş, ünlü ikili geçtiğimiz günlerde temyize gitmişti. Temyiz başvurusunun ardından avukatını değiştiren Heard, şimdi de ödemesi gereken ücretleri karşılamayı reddeden sigorta şirketlerine karşı yeni bir avukat daha tuttu.

Haber Giriş Tarihi: 28.09.2022 16:18
Haber Güncellenme Tarihi: 28.09.2022 16:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Amber Heard sigorta şirketlerini ‘zorlayacak’

‘Karayip Korsanları’ yıldızı Johnny Depp’in, 2011 yılında birlikte rol aldıkları ‘The Rum Diary’ filminin setinde tanıştığı ve yaklaşık iki yıl süren evliliğin ardından olaylı bir şekilde boşandığı Amber Heard ile birbirlerine karşılıklı olarak açtıkları milyonlarca dolarlık dava, 1 Haziran’da sonuçlandı.

MİLYONLARCA DOLAR TAZMİNAT ÖDEYECEK

Oy birliğiyle alınan kararda, Jüri Heard’ün eski eşi Depp’e iftira attığına ve Heard’ün Depp’e 10 milyon dolar cezai tazminata ek olarak, aktörü zararlarını karşılamak için de ekstra 5 milyon dolar telafi edici tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi. Ancak sonrasında bu rakam, 5 milyon dolardan Virgina eyaletinin bu tür tazminatlar için sınırı olan 350 bine düşürüldü.

Ayrıca jüri üyeleri, Heard’ün evliliğine ilişkin beyanlarına inanmadı ve iddialarının sadece Depp değil başkaca insanları da lekelediğine karar vererek, Heard’ün ‘kötü niyetle’ hareket ettiğine hükmetti.

Jüri, Herad’ün de Depp’in avukatı üzerinden karalandığına ilişkin suçlamadan birini kabul ederek, Depp’in Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi. Heard ve Depp, geçtiğimiz aylarda ise bu kararlar için karşılıklı olarak temyize gitti.

AVUKATIYLA YOLLARINI AYIRDI

Heard, aleyhine sonuçlanan davanın ardından kendisini savunan avukatının işine son verdi. Altı hafta süren karalama davasında ‘Aquaman’ yıldızını temsil eden Elaine Charlson Bredehoft, Heard ile yollarını ayırdı.

Bu yılın başlarında The New York Times’ı, 2008 başkan yardımcısı adayı Sarah Palin’e karşı açılan bir hakaret davasında temsil eden avukat David L. Axelrod ve Jay Ward Brown, temyiz için Bredehoft’un görevini devralacak.

DailyMail’de yer alan habere göre; durumu açıklayan Heard’ün sözcüsü, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Konuşma özgürlüğünün temel hakkını korumaya gelince, jürinin kararına ‘sonun başlangıcı olarak değil, sadece başlangıcın sonu’ olarak bakıyoruz. Farklı bir mahkeme, farklı temsili gerektirir, özellikle de artık çok fazla yeni kanıt gün ışığına çıkmışken.”

Heard’ün eski avukatı Bredehoft da, “Bu, görevi bir başkasına devretmek için mükemmel bir zaman. Amber’a ve yeni ekibine, başarıya giden yolda ilerlerken tam işbirliği ve yardım edeceğime söz verdim” şeklinde konuştu.

SİGORTA ŞİRKETLERİNİ ‘ZORLAYACAK’

Tüm bunların ardından Amber Heard, ödemesi gereken milyonlarca dolarlık tazminatı ve mahkeme masraflarını karşılaması için iki sigorta şirketini ‘zorlaması’ amacıyla Kirk Pasich’i de hukuk ekbinin bir parçası olarak işe aldı.

DAVA BAŞLAMADAN ÖNCE 8 MİLYON DOLARLIK MASRAF!

Puck News’a göre; Heard’ın masrafları henüz olaylı Virginia davası başlamadan önce bile 8 milyon doların üzerine çıktı. Heard’ün ekibi ise bu ücretlerin sigorta şirketleri olan Travellers Commercial Insurance Company ve New York Marine General Insurance Company tarafından karşılanmasını istiyor.

NE OLMUŞTU?

Sigorta şirketleri, Amber Heard’ün masraflarını ödemeyi reddetmişti. Heard’ün ‘kötü niyetle’ hareket ettiğine hükmedilmesi buna yol açmıştı. California eyaletindeki yasalara göre; sigorta şirketleri, müşterilerinin ‘kasıtlı olarak suç işlemesi’ durumunda ödeme yapmaktan kaçınabiliyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.