SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP Nilüfer'de Özgür Şahin'nin ön seçim açıklaması!

İlçe başkanlığı olarak mahalle temsilciliklerimizden gelen veriler doğrultusunda oluşturulan liste dışında bir liste desteklemedik. Çünkü bizim anlayışımıza göre örgütün iradesi üzerinde başka bir irade yoktur.

Haber Giriş Tarihi: 06.02.2024 15:28
Haber Güncellenme Tarihi: 06.02.2024 15:28
Kaynak: Bülten
CHP Nilüfer'de Özgür Şahin'nin ön seçim açıklaması!

Birkaç gündür basın ve sosyal medyada gördüğümüz algı çalışmasının ne anlama geldiğini çok iyi biliyoruz. CHP Nilüfer Örgütü büyük bir örgüttü ve sürecin bütün gerçeklerine bilmekte ve görmektedir.

Bu örgüt meclis üyeleri önseçimini en son 2014 yılında gördü ve o zaman yine bizler görevdeydik. Bizim demokrasiye ve parti içi siyasete bakışımız ortadadır. Bunu sürdürmekte de kararlı olduğumuzu tüm Bursa kamuoyu ile paylaşmak isterim.

Eleştiri hakkı demokratik bir haktır. Ancak iyi niyetli olmayan eleştiriler başka niyetlerin neticesidir. Seçimin CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı binasında yapılması bir tercihtir ve bu bizim tercihimizdir. Çünkü orası bizim evimizdir. Belediye Başkanımızdan yer istediğimizin ve çözülmediği konusunun gerçekliği söz konusu değildir. Bizim hiç kimseden bir yer talebimiz olmamıştır.

Kürsüye çıkıp sokak siyaseti konusunda mangalda kül bırakmayanlar üşümekte şikâyet edemez. Seçim organizasyonu için iki gün boyunca bir dakika bile uyku uyumadan görev yapanlar bir saniye bile şikâyet etmezken “kendi seçileceği” bir seçimde kendi için çalışan kişilerin şikâyet etme hakkı yoktur. Sosyal Demokrat bir partide kendi konfor alanından çıkıp üyesiyle sohbet edebildiği bir ortamdan şikâyet değil memnuniyet esastır.

Panayır havasında hatta kurultay havasında geçen seçimler parti tabanında mutluluklar karşılandığını görmek bizim için bir gururdur. Ayrıca parti içi seçimler dışında parti faaliyetlerine gelmeyenlerde bu vesile ile ilçe binamızın yerini öğrenmiştir. Parti gözlemcisi olarak gelen değerli Parti Meclisi üyelerimiz de seçimin organizasyonu konusunda takdirlerini iletmesi bizim için ayrı bir gururdur.

Hiçbir aksilik olmaksızın üyelerimizin iradesini sandığa yansıttığı bu seçim için emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, aday adayı olarak kendini örgüte teslim eden ve tabanın desteğini alarak seçilen tüm dostlarımıza ilçe örgütümüz adına teşekkür ederim.

Son olarak bizim birleştirici tavrımıza karşılık yönetimimizin meşrutiyetini tartışmaya açmaya çalışarak AKP’den öğrendiği algı yaratma peşinde olanları bu örgüt görür. Mahalle Temsilcilikleri ile birlikte oluşturduğumuz liste ortadadır. Bu liste örgütün listesidir ve delindiği falan da yoktur.

Özgür Şahin

Kaynak: Bülten

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.