SON DAKİKA
Hava Durumu

İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu doğalgaz sorununu TBMM’ye taşıdı

İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, bedava doğalgaz sorununu TBMM'ye taşıdı. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Sn. Alpaslan Bayraktar'a seslenen Türkoğlu, "Hani mutfakta ve şofbende kullanılan doğalgaz bir yıl ücretsiz olacaktı. Vatandaşa neden yeniden ödeme faturası göndermeye başladınız" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 27.07.2023 16:31
Haber Güncellenme Tarihi: 27.07.2023 16:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu doğalgaz sorununu TBMM’ye taşıdı

Devlet adına seçimden önce verilen sözün sadece bir ay tutulduğunu söyleyen Türkoğlu, vatandaşın büyük hayal kırıklığı yaşadığını ifade etti. Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu'nun konu ile ilgili soru önergesi şöyle:

"TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI'NA

Ülkemizde giderek daha da derinleşen ekonomik kriz beraberinde fahiş zamları da getirirken, vatandaşlarımızın, ayakta kalma mücadelesi dahi verebilecek hali kalmamıştır. Seçimler öncesinde mutfak ve şofbenlerde kullanılan doğalgazı ücretsiz vereceğini söz veren, ancak sözünü sadece bir ay tutabilen AK Parti İktidarı, doğalgaza tek kalemde yüzde 224 ÖTV zammı yaparak, vatandaşa yeniden fatura göndermeye başlamıştır.

Buradan hareketle;

SORU 1- Genel seçimler öncesinde vatandaşa verilen bir yıl boyunca bedava doğalgaz sözünde, bakanlığınızdan görüş alınmış mıdır, bu sözün gerçek olması halinde bir maliyet fizibilitesi yapılmış mıdır?

SORU 2- "Mutfakta ve şofbenlerde kullanılan doğalgazdan bir yıl boyunca ücret almayacağız" derken, "Ancak doğalgazdaki vergilerin tahsilatına devam edeceğiz" dediniz mi? Böyle bir uyarı yapmadıysanız, astronomik ÖTV zammıyla beraber vatandaşa yeniden fatura çıkarmaya başlamanızın somut gerekçesi nedir?  

SORU 3- Haklı olarak kendisini kandırılmış hisseden biçare vatandaşı teskin edebilecek türde, özür niteliği taşıyacak rakamsal bir argümanınız var mı?

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.