SON DAKİKA
Hava Durumu

İYİ Parti lideri Akşener'den çağrı: Mehmetçiğimize alan açın

İYİ Parti lideri Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu. Sınırötesi operasyonu değerlendiren Akşener, "Tek bir insanımızı kaybetmeye tahammülümüz yok. Bu yüzden terör yuvalarını temizlemek için Mehmetçiğimize alan açın. Diplomasi hamlelerini de uygulamaya koyun" dedi. İYİ Parti lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile görüşmesi hakkında, "Sayın Erodğan, Sisi'yle hasret giderdi. Sayın Erdoğan'ı futbol aşkı pamuk gibi yapmış. Yakında Beşer Esad'la birlikte maça giderse şaşırmayın" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İYİ Parti'ye yaptığı çağrıya yanıt veren Akşener, "Heveslenenler için üzgünüm, bizim o masaya oturmaya hiçbir niyetimiz yoktur. Çünkü biz o masayı yıkmaya, saray görünümlü kumarhanenizi başınıza yıkmaya geliyoruz" diye konuştu

Haber Giriş Tarihi: 23.11.2022 11:49
Haber Güncellenme Tarihi: 23.11.2022 11:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
İYİ Parti lideri Akşener'den çağrı: Mehmetçiğimize alan açın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu.

Akşener, "Değil 3-5 teröriste değil, 7 düvele meydan okumayı bilmiştir. Terörle mücadelede her şeyi ordumuz ve polisimizden beklemeyiz. Hükümetin alan açması gerekir. Terörle topyekun mücadele için hakim güçlerle milli menfaatlerimiz doğrultusunda diplomasi kanallarını etkin şekilde kullanması gerekir. 2015'te, 2016'da, 2018'de, 2019'da her yıl silahlı kuvvetlerimiz başarılı operasyonlara imza attı. 2022'de Kobani'de eğitim almış bir terörist mülteci kılığında ülkemize geldi. 4 ay ülkemizde yaşadı ve İstiklal Caddesi'nde 6 canımızı şehit etti. Hükümetimiz de Pençe-Kılıç Harekatını başlatıldığını duyurdu. Devlet intikam almaz" diye konuştu.

İYİ Parti lideri Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

"TSK'nın gücünden kendine siyasi rant devşirmeye kalkamaz. Buradan iktidara bir çağrıda bulunuyorum. Gerçekten terörle mücadele etmek istiyorsanız bu meselenin açık kapı politikasıyla, insan kaçakçılarıyla, kontrolsüz göç dalgasıyla ilgili olduğunu kabul edin. Bu göç politikası devam ettikçe oluşacak tehditleri sınırötesi operasyonlarla önleyemeyiz. Cıvık çıkışlar yapan değil, güvenlik makalesi okumuş gerçek bir İçişleri Bakanı gerekiyor. Bu yüzden de iktidar mensuplarının daha az ve daha net konuşmaları, popülist tavırlardan kaçınmaları gerekiyor. Eğer iktidar bu söylediklerimi uygulamazsa Mehmetçiğimizin başarısına zayıf iktidarının iş bilmezliği yüzünden masada başarıya gölge düşer. Bizim artık tek bir acıya tahammülümüz yok. Tek bir insanımızı kaybetmeye tahammülümüz yok. Bu yüzden terör yuvalarını temizlemek için Mehmetçiğimize alan açın. Diplomasi hamlelerini de uygulamaya koyun."

AKŞENER'DEN SİSİ VE ESAD MESAJI

Akşener, "Sınırlarımızı kevgire çeviren liyakatsızlığın faturasıyla yüzleşiyoruz. Sözümona yönettiği dış politikada yaşadığımız sıkıntılara rağmen ibretlik politikasızlığa şahit oluyoruz. Sayın Erodğan, Sisi'yle hasret giderdi. Sayın Erdoğan'ı futbol aşkı pamuk gibi yapmış. Yakında Beşer Esad'la birlikte maça giderse şaşırmayın" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'IN İYİ PARTİ'YE ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İYİ Parti'ye yaptığı çağrıya yanıt veren Meral Akşener, "Bizimkisi koltukların müdafaası için her şeyin mübah olduğunu sanma Sayın Erdoğan. Bizimkisi asil mi asil dimdik duruştur. FETÖ ile kurulan ittifaka, PKK ile kurulan masaya, mafya ile yapılan işbirliğine karşı itirazdır. Bizim tabanımız da tavanımız da bu kutlu iradenin ayrılmaz parçasıdır. İYİ Parti'nin kumar masasında yeri yoktur. İYİ Parti milletin geleceğiyle bahse girmez. Sayın Erdoğan ve küçük ortağının masası öyle bir kumar masasıdır ki masa her zaman kazanır. Bu hileli oyun her daim kasanın kazandığı, kazanamadığı yerde oyunun bozulduğu kirli bir oyundur. Onların kumar masası işte budur. Bizden dahil olmamızı istedikleri masa budur. Bu masa 20 yıldır bizim gözümüzde aynı masadır. Heveslenenler için üzgünüm, bizim o masaya oturmaya hiçbir niyetimiz yoktur. Çünkü biz o masayı yıkmaya, saray görünümlü kumarhanenizi başınıza yıkmaya geliyoruz" dedi.

TÜRKİYE EKONOMİ MODELİ

İYİ Parti lideri Akşener, ekonomi politkasını eleştirerek "Bundan bir sene önce Sayın Erdoğan, partisinin MYK toplantısında bir müjde vermişti. Üretim, istihdam, ihracat odaklı ekonomi politikasına geçtiklerini söylemişti. Bugün bay krizin yıllardır saçmalamakta ısrar ettiği faiz sebep, enflasyon sonuç ilişkini kanıtlamaya çalışan ekonomi politkasının üzerinden 1 yıl geçti" dedi.

Akşener şunları söyledi:

"Bay kriz politka faizini indirdiğinde diğer faizlerin düşeceğine inanıyordu. Euro/bond faizi tarihi rekor kırdı. 2017 yılında faiz için 57 milyar lira, 2022'de bu rakamın 330 milyar lira olması tahmin ediliyor. Şimdiden 2017 yılının 10 katı faiz ödeyeceğiz.

Bir de bay krizin enflasyonla mücadelesi var. TÜİK'e göre bile enflasyon yüzde 85,5'a dayandı. Et, süt, yumurta, meyve fiyatları aldı başını gitti. Son 1 yılda doğalgazda fiyatlar 2,8 kat arttı. Tüm bunlar olurken bay kriz ve ekibinin içine ittiği krizler sarmalına süt krizi eklendi. Et üretimimiz düştü, süt üretimimiz düştü.

Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin gitmediğini, bu devleti yönetemediğini sen de anlıyorsun. Sen hiç merak etme, milletimizle el ele verecek seni bu yükten kurtaracağız. Vasatlığa mahkum ettiğin bu büyük devleti ciddiyetle, liyakatle, adaletle çözeceğiz. Dert sende derman İYİ Parti'de. Sorun sensin, çözüm İYİ Parti'de."

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Akşener, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında, "Cumhuriyetimize düşman olanlar öğretmenlerimize de düşmanlık ediyorlar. Cumhuriyetimizin sunduğu imkanları görmezden gelenler öğretmenlerin yaşadıkları acıları görmezden geliyorlar. Bizim İYİ Parti olarak çok kıymetli bir görevimiz var. Milletin dertlerini duyurmak gibi bir sorumluluğumuz var" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.