SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı adaylığı açıklaması

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, gündemdeki konulara ilişkin soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı adaylığı konusundaki soruya ise Kılıçdaroğlu'ndan bakın ne yanıt geldi?
Haber Giriş Tarihi: 05.09.2022 10:07
Haber Güncellenme Tarihi: 05.09.2022 10:07
https://www.sozbursa.com
kapak resmi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fox TV'de soruları yanıtladı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

6'LI MASANIN ADAYI KİM OLACAK?

Altı lider bir araya geleceğiz. Hepimiz sağduyulu insanlarız. 

(Aday benim der misiniz?) Hayır. Oturacağız. Ben, verdiğim sözü tutan bir insanım. Otururuz, adayımızı belirleriz, kamuoyuna açıklarız. 

EKONOMİDEKİ YOL HARİTASI

6 lider olarak üzerinde uzlaştığımız bir zaman dilimi var. İlk 6 ay içerisinde topluma nefes aldıracağız. 6 dememin sebebi şu; veriler gelecek, çalışmalar yapılacak. İsrafın önlenmesi için süratle bir çalışma yapılacak, genelge yayınlanacak. Devlette israf felaket durumda, bunun önüne geçeceğiz. 1 kişi için 13-14 uçağı boşu boşuna niçin tutuyorlar? İktidara geldiğimizde bir vatandaş nefes alacak, iki genelde iş dünyası dahil olmak üzere toplumda rahatlama olacak, dolar ve euro makul bir seviyeye gelecek. TÜİK, enflasyon verilerini hesaplarken hangi verileri kullandığını açıklamalıdır. Siz rakamları gizliyorsunuz, felaket bir durum ortaya çıkar. Rakamlarının gizlenmesinin nedeni memur, emekli ve asgari ücretliye daha az para vermektir. Doları bu politikalarla kontrol edemezler.

"SORUN UYGULANAN SİSTEM"

Beni sorgulamak isteyenler neden televizyonda karşıma çıkmıyor? İstediği soruyu sorsun, prompter da kullanmayacağım. Ben haklıyım, bu ülkenin geleceği ve insanı için mücadele ediyorum. Ben sokaktaki vatandaşla neden hesaplaşayım? Bunlar akıllarını peynir ekmekle yemişler. 6'lı masada onlara göre çatlak var. 6 ayrı parti ve lideriz. Demokrasi, hak, özgürlük ve adalet istiyoruz. Bizde herkes düşüncesi söyler, makul bir noktada anlaşırız. 6'lı lider ortak ve ayrı bir miting yapabiliriz. Sorun parti ya da ittifak değil, sorun uygulanan sistem.

'HDP'YE BAKANLIK' İDDİASI

Hayır yok böyle bir şey. Burada önemli olan 6 liderin Türkiye'nin sorunlarıyla ilgili karar alması ve kamuoyuna duyurması. Karar alınırken altı lider oturup karar alacağız. Dolayısıyla şu veya bu herhangi bir şekilde ironi de yapabilir başka bir konuşma da yapabilir. Burada önemli olan altı liderin karar almaları. Ve aldıkları kararları kapı arkasında değil kamuoyu önünde duyurmaları. Madem devlette saydamlığı savunuyoruz kendi aramızda da saydam olmalıyız. Elbette oturup konuşacağız gerekirse tartışacağız. Altı lider oturur konuşuruz, ki biz altı lider bir arada sadece bugün değil geleceği de nasıl inşa edeceğimizi anlatıyoruz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar