SON DAKİKA
Hava Durumu

Kılıçdaroğlu: Soframızı büyütmeye devam edeceğiz

Partisinin Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı sonrası açıklama yapan İYİ Parti lideri Meral Akşener'in 6'lı masadan kalktığını duyurmasının ardından CHP Merkez Yönetim Kurulu olağanüstü toplandı. Toplantı sonrası video mesaj yayınlayan Kılıçdaroğlu, "Soframızı büyütmeye devam edeceğiz, sabırla. Bu saatten sonra değişmem, ben birleştiririm birleştirmeye de devam edeceğim" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 03.03.2023 19:24
Haber Güncellenme Tarihi: 03.03.2023 19:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Kılıçdaroğlu: Soframızı büyütmeye devam edeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çağrısıyla CHP Merkez Yönetim Kurulu olağanüstü toplandı. Toplantı sonrası Kılıçdaroğlu video mesaj yayınladı. 

 Kılıçdaroğlu, bu yola çıkarken hep 'Halil İbrahim' sofrasından bahsettiklerini dile getirerek, “Bu sofraya bu ülkenin tüm renklerini davet etmemiz gerekir dedim, yoksa bu ülke İflah olmaz dedim. Türkiye'nin bütün renklerini birleştire birleştire kazanmak için yola çıktık. Böylece soframız gittikçe genişledi. Amaç aynı zamanda yeni, güzel bir Türkiye oluşturmaktı” ifadelerini kullandı.

"BEN BİRLEŞTİRİRİM, BİRLEŞTİRMEYE DE DEVAM EDECEĞİM"
Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Soframızı büyütmeye devam edeceğiz. Sabırla…" mesajıyla birlikte video paylaşan Kılıçdaroğlu, " Sevgili halkım, Biz bu yola çıkarken hep Halil İbrahim Sofrası’ndan bahsettik. Çünkü bu sofrayı, bu ülkenin tüm renklerini davet etmemiz gerekir, yoksa bu ülke iflah olmaz dedim. Ülkemizin tüm renklerini birleştire birleştire kazanmak için yola çıktık. Soframız böylece gittikçe genişledi. Çünkü amacımız sadece ceberrus sarı göndermek ya da değiştirmek değildi. Amaç, aynı zamanda yeni güzel bir Türkiye oluşturmaktı. Bu sofraya o oturmasın, bu oturmasın diyerek bu ülkeyi toparlayamayız. Birilerini hor görerek, gözardı ederek Türkiye’yi değiştiremeyiz. Bu Türkiye’yi 20 yıldır yaşıyoruz zaten. Erdoğan gitsin, Erdoğanizm gitsin bu da olmaz. Tarihi sorumluluğumuz var bizim, ittifakımızın diğer ortakları medyaya çıkıp hakaretler etmiyor. Hiçbiri ittifak içinde oy değiştirmeye çalışmıyor. Tarihi sorumluluğumuz var bizim, ittifakımızın diğer ortakları medyaya çıkıp hakaretler etmiyor. Hiçbiri ittifak içinde oy değiştirmeye çalışmıyor. Sürekli aynı olgular, birbirini tekrar eden hamleler. Hepimiz sorumlu davranacağız. Bana gelince ben bu saatten sonra değişmem. Ben birleştiririm. Birleştirmeye de devam edeceğim. Sofra büyümek zorunda bunu da kimse durduramaz. Bu sofrada siyasi oyunların, nezaketsizliğin, Erdoğan dilinin yerinin olmaması gerekirdi. Bu sofraya oturanlar böyle oturdu, kalkan da bu sebeple kalkacaktır. Umudum ne için bir araya geldiğimizin farkındalığı ile sakin olmamız. Birilerinin kalkması yerine tüm renklerimizin oturmasını sağlamaktır. Onun için ne ben ne de partimdaki yol arkadaşlarım herhangi bir gerginliğe izin vermeyeceğiz. Halkımız kaygılanmasın. Biz her şekilde Erdoğan’ı da Erdoğan’ın propagandasını da yeneceğiz. Emin olun, yeneceğiz." dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.