SON DAKİKA
Hava Durumu

Sinan Oğan'dan MHP'li eski vekile yanıt

Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, kendisine eleştiri yönelten eski MHP'li milletvekili Ali Uzunırmak'a sosyal medyadan yanıt verdi. Oğan, "Sizler yıllardır bu davada bizlerin büyükleri olarak bir insiyatif aldınız da, önümüze düştünüz de peşinizden gelmedik mi?" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 01.06.2023 14:58
Haber Güncellenme Tarihi: 01.06.2023 14:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Sinan Oğan'dan MHP'li eski vekile yanıt

Eski MHP milletvekili Ali Uzunırmak, Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'a sosyal medya üzerinden eleştiri getirdi. Kendisine adaylık sürecinde imza verdiğini belirten Uzunırmak, "Okyanusta bir damlasınız" dedi.

Sinan Oğan, Twitter'dan bu sözlere yanıt verdi:

"Sayın Uzunırmak, Yola çıkarken 3 sene önce Türk milliyetçilerine şu sözleri verdim; Öncelikle “üzerinde uzlaşılan bir Türk milliyetçisi aday olursa ben olmayacağım dedim” aday çıkmadı ben de sözüm gereği Türk milliyetçilerini adaysız bırakmadım.

1- HDP’yi kilit parti konumundan çıkaracağız. Sözümüzü tuttuk ve çıkardık.

2- Türk milliyetçilerini siyasetin ana gündemi ve gündemin belirleyeni yapacağız dedik ve yaptık.

3- Seçimi ikinci tura bırakacağız ve ikinci turun belirleyeni yapacağız dedik ve yaptık.

4- İkinci turda her iki ittifakı domine edecek ilkeleri ortaya koyduk ve kabul ettirdik.

Tüm bunları sizlerin, Türk milliyetçilerinin ve gönüllü dostlarımızın bize verdiği imza ve oylarla yaptık. Bize sadece %5.2 oy verildi. Bu oyla bu kadarını yapabildik. Seçilecek yeterlilikte oy verildi de gereğini yapmadık mı?

İkinci turda istişare yaptık, bu kararımızın doğru olduğuna kanaat getirdik ve tercih kullandık. Biz yukarıdakileri kendi inisiyatifimizde başlattığımız çalışmalarla ve kurduğumuz ATA ittifakı ile yaptık. Tüm bunları görmeyip tercihimizi eleştirmeniz haksızlıktır. Ayrıca;

Sizler yıllardır bu davada bizlerin büyükleri olarak bir inisiyatif aldınız da, önümüze düştünüz de peşinizden gelmedik mi? Daha iyisini yapabilen var ise konforlu alanlarından çıksın ve buyursun sahaya insin yapsın. Eleştirmek işin en kolay ve konforlu kısmı… Biz bir damlaysak siz buyurun ırmak olun, deniz olun. Veya kim be yapıyorsa sadece eleştirmeyi de artık bırakın lütfen."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.