SON DAKİKA
Hava Durumu

Ahmet Nur Çebi'den Galatasaray'a gönderme: Şampiyonumsu olursunuz!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in puan hesabıyla ilgili söylemlerine cevap veren Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, "Ofsaytımsının arkasına bir de penaltımsıları eklerseniz, şampiyonumsu olursunuz. Çok dikkatli olmak lazım. Başkanların taraftar tarzıyla konuşmalarını uygun bulmuyorum" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 08.06.2023 15:14
Haber Güncellenme Tarihi: 08.06.2023 15:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Ahmet Nur Çebi'den Galatasaray'a gönderme: Şampiyonumsu olursunuz!

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Vodafone Park’ta düzenlenen basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

"OFSAYTIMSININ ARKASINA BİR DE PENALTIMSILARI EKLERSENİZ, ŞAMPİYONUMSU OLURSUNUZ"
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in şampiyonluk kutlamalarından sonra puan hesabıyla alakalı yaptığı açıklamalara da değinen siyah-beyazlı kulübün başkanı, "6 puan olsa da ofsaytımsı olsa da ne fark eder gibi söylemleri var. Siz 6 puanınızı silersiniz, 3 puan da Sivas maçını eklerseniz toplam 9 puan eder, çok şey fark eder. Ligi devam ederken arkanıza aldığınız o rüzgarla rakiplerinizin moralinizi bozduğunuz tavır ve davranışlarınızla ve depremden kaynaklanan nedenle ligden çekilen takımlarla oynanan maçların oynanmış kabul edilmesi ve sonraki maçlarda 3’er puan hanesine yazılması, eğer bunu Galatasaray başkanı reddediyorsa, önemi yok, onu da 'Size verelim' gibi küçümseyici tavırlarda oluyorsa, altına bir de ofsaytımsı dediği bir maçtaki

Galatasaray’ın haksız bir puan aldığı düşünüldüğünü, boş verin onu da size verelim diyerek, bu tavır ve davranışı spor camiasınca bence pek takdir edilecek bir davranış biçimi değildir. Ofsaytımsının arkasına bir de penaltımsıları eklerseniz, şampiyonumsu olursunuz. Çok dikkatli olmak lazım. Başkanların taraftar tarzıyla konuşmalarını uygun bulmuyorum. Ofsaytımsı, arkasından penaltımsı, arkasından şampiyonumsu olursunuz. Anlıyorum, belki bir zafer sarhoşluğudur ama çıkıp bu konuda futbol camiasından bence yanlış anlaşıldığını ve özür dilediğini ifade etmesi gerekiyor. Sadece bu işin başladığı tarihten bu tarafa kadar Galatasaray camiasının ve buna Fenerbahçe de dahil hiçbir şekilde konuşmadığını iyi biliyorsunuz. Biz; hayır, bu uygulama yanlış derken, onlar; hayır, bu uygulama doğru bile demediler bile. Şimdi çıkıyorsunuz, lig bitmiş, 8 puan fark yapmışsınız, ne fark eder diyorsunuz. Bu ifadeler doğru değil. Spor camiasının bundan pek hoşlanmadığını ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

"VARSA BİR ŞEYLER ÇOK SÜRATLE AÇIKLANMASINI İSTİYORUZ"
Başkan Çebi, Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur’un elindeki belgeleri lig tamamlandıktan sonra açıklayacağına yönelik söylemlerini hatırlatarak, "Bekliyoruz. Laf olsun diye birilerini baskı altına alacak tavırlar doğru değil. Varsa bir şeyler çok süratle açıklanmasını istiyoruz. Ligi bitirmem diyorlar, lig bitti işinize geldiği gibi kabul ediyorsunuz. Baştan beri konuşmuyorsunuz. Fark 8 olunca konuşuyorsunuz. Bu şuna benziyor; kavga etmekten kaçınıyorsunuz, sonra ağabeyiniz gelince çıkıp kavgada hırlamaya başlıyorsunuz. Bunu o zaman konuşacaksınız. 5 puan fark olsaydı, bu açıklamanın nasıl ifade edileceğini Galatasaray başkanından rica ediyorum. Bugün bu çirkin ifadeyi yapıyorsanız, 5 puan olsaydı bu ifadeleri kullanacak mıydınız? Bu ifadeleri neden zamanında kullanmadınız" dedi.

"BİZ ADALET İSTEDİK"
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin; 'Bir takım çıkıp, diğerleri 6, ben 1 puan aldım. İptal edin' diyor. Akla zarar bir şey, mantığı yok' şeklindeki açıklamalarına Ahmet Nur Çebi, şöyle cevap verdi:

"Kocaman bir yanlıştır. Ona da soruyorum; eğer fark 5 olsaydı bu açıklamayı ne şekilde değiştirirdiniz? İşin başından beri algı oluşturuldu. Biz adalet istedik. Bizim adaletli dediğimiz sistemin mantık dışı olduğu söyleniyor. Deprem bitmiş iki yol var. Birini tercih edeceğiz. O yoldan biri bizim dediğimiz, diğeri şimdi uyguladıkları yoldu. Eğer bizim yolumuz mantık dışıysa o zaman niye o gün iki yol var dediniz? Birbiriyle çelişen ifadeler rahatsızlık oluşturur. Bir de bir takımın açıklamasıyla paralel açıklamalarınız yanlış algı oluşturur. Taraf olduğunuzu hissettirmiş oluşturursunuz. Son dönemlerde Beşiktaş ile ilgili söylemleriniz camiamızda rahatsızlık oluşturdu. Beşiktaş camiasına özür borcunuz olduğunuzu düşünüyorum. Beşiktaş ile barışmak adına bunu yapmanızı bekliyorum. Eğer TFF başkanlığı yapacaksanız tüm takımlara eşit mesafede olduğunuzu hissettirmek zorundasınız."

Aynı zamanda Beşiktaş’ın ödenmemiş bir kuruş borcu olmadığını vurgulayan Başkan Çebi, "Bu konuda takdir edilmeyi beklemesek dahi tenkit edilirken, yaşanmışlıkları, başarıları ve pandemide alınmış 4 kupayı spor camiasının unutmamasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

"TFF BAŞKANINI BAŞARILI BULMUYORUM"
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşiğ'yi başarılı bulmadığını yineleyen Çebi, "Bu benim demokratik hakkım. Sürekli ceza almaktan herkes yoruldu. Bir Beşiktaş başkanının bir hafta içinde 3 kere ceza kuruluna göndermek ne anlama geliyor bilmiyorum. Kurullar adaletliyse TFF başkanının Beşiktaş ile ilgili rencide edici ifadelerinden dolayı biz de kendisini kurullarda cezalandırılmak üzere talepte bulunacağız. Beşiktaş büyük bir camiadır, rencide edici cümleler kuramazsınız. Benim TFF başkanıyla şahsi bir problemim olamaz. Beşiktaş camiasıyla ilişkisi benim ona tavrımı belirleyecek. Şu ana kadar hoş tavırla karşılaşmadık. Kendisi kötü niyetli değil ama bunu camiama da göstermesi gerekiyor. Eğer orada göreve devam etmek istiyorsa bunu hissettirmesi lazım. Tüm spor camiasında federasyon başkanının Beşiktaş’a karşı bir husumeti ve takıntısı olduğu algısı var. 'Gel başkan, bunu düzelt' diyorum. Sizin oradaki oturmanızın sebebi kulüpler. Bu kulüplerin en büyüğü de, ağabeyi biziz. Bize karşı tavırlarınızda iyi niyetliyseniz bunu gösterin" ifadelerini kullandı.

"KULÜPLER BİRLİĞİ’NDE YAPISAL OLARAK HATALI İŞLER YAPILIYOR"
Kulüpler Birliği’nde yapısal olarak hatalı işler yapıldığını savunan Çebi, "Bu konuda birçok tartışma oluyor. Zamanında hakemlere itiraz edenler, geri geldiklerinde iyi ki geldi dediler. Herkes fikirlerini açıkça söylemeye çekiniyor. Kimse fikirlerini söylediği için ceza alamaz ama siz bunu uyguladığınız için herkes çekiniyor. Son toplantıda herkes konuyu ağzında yuvarlıyor. Algı olarak hissettiğim şu; başkanlarımız orada mevcut olanla ve gelecekle aralarını bozmamak için lafları yuvarlıyor. Üst düzey hareket etmediğimiz için kulüplerimiz de zarar görüyor. Ben Kulüpler Birliği’nin çoğunun mevcut yönetiminden memnun olmadığını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.