SON DAKİKA
Hava Durumu

Instagram'da yapay zeka dönemi

Meta, dün akşam düzenlediği Connect etkinliğinde bünyesinde barınan platformlar için birçok yeni özellik duyurdu. Bu özelliklerden birisi de Instagram'ın yeni yapay zeka özelliği oldu. "Restyle" adlı bu özellik sayesinde kullanıcılar fotoğraflarını yapay zeka ile düzenleyebiliyor.

Haber Giriş Tarihi: 29.09.2023 07:53
Haber Güncellenme Tarihi: 29.09.2023 07:53
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Instagram'da yapay zeka dönemi

Meta Connect etkinliğinde, Instagram için yeni yapay zeka görüntü düzenleme ve çıkartma oluşturma özelliklerini tanıtıldı.

RESTYLE VE BACKDROP

"Restyle" adlı araç, süper güçlendirilmiş bir yapay zeka filtresine benziyor. Kullanıcıların mevcut fotoğraflarını farklı görünümlere dönüştürmelerini sağlıyor.

Şirket, "Oluşturmak istediğiniz görüntünün yeni görünümünü ve hissini tanımlamak için 'sulu boya' gibi bir tanımlayıcı veya 'dergi ve gazetelerden kolaj, yırtık kenarlar' gibi daha ayrıntılı bir komut yazmayı düşünün." açıklamasını yaptı.

RESTYLE İLE YENİDEN TASARLA

Şirket ayrıca yapay zeka destekli bir yeşil ekran özelliği olan "backdrop" adlı yeni bir aracın ön gösterimini yaptı.

Kullanıcılar "beni yüce bir aurora borealis'in önüne koy" gibi komutlar yazarak, ilgili arka plan uygulanmış görüntünün yeni bir versiyonunu oluşturabilecekler.

NE ZAMAN KULLANIMA SUNULACAK?

Şirket, restyle ve backdrop'un Instagram kullanıcılarına ne zaman sunulacağını söylemedi, ancak araçların "yakında" geleceğini söyledi.

Hem arka plan hem de yeniden biçimlendirme kullanılarak oluşturulan gönderilerin, "insanların bunları insan tarafından oluşturulan içerikle karıştırma olasılığını azaltmak için yapay zeka kullanımını" gösteren etiketlerle geleceğini de ekledi.

Meta, etiketlerin neye benzeyeceğini paylaşmadı, ancak "Meta AI tarafından oluşturulan görüntü" yazan bilgi ekranları daha önce Instagram'da görüldü.

WHATSAPP VE FACEBOOK İÇİN DE DUYURULDU

Meta ayrıca Instagram'ın yanı sıra WhatsApp, Messenger ve Facebook Hikayeleri'nde de kullanılabilecek olan yeni yapay zeka tarafından oluşturulan çıkartmaları da gösterdi.

Bu özellik, kullanıcıların metin komutları aracılığıyla sohbetleri ve Hikayeleri için hızlı bir şekilde özel çıkartmalar oluşturmalarına olanak tanıyor. Meta, çıkartmaların "önümüzdeki ay içinde" şirketin uygulamalarının "belirli İngilizce dil kullanıcılarına" sunulacağını söyledi.

25 FARKLI KİŞİLİĞE SAHİP YAPAY ZEKA

Bu özellikler, Mark Zuckerberg'in Meta'nın sahip olduğu her uygulamaya üretken yapay zeka özelliklerinin geleceğine dair defalarca söz vermesiyle ortaya çıktı.

Şirket ayrıca, gerçek hayattaki ünlülere ve yaratıcılara dayanan çeşitli kişilikler de dahil olmak üzere 25'ten fazla üretken AI sohbet robotunu duyurdu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.