SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkan Özkan: Karacabey yatırımlar açısından çok şanslı bir dönem yaşıyor

Yatırımların merkezi Karacabey’de, Gölecik Baraj inşaatındaki çalışmalar da hız kesmeden sürüyor. Baraj şantiyesindeki çalışmaları yerinde inceleyen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Yatırımlar açısından bakıldığında, nüfusa göre de Türkiye'de en fazla yatırımı alan ilçe Karacabey. Gerek altyapı gerekse de üst yapı çalışmalarıyla beraber Karacabey gerçekten çok şanslı bir dönem yaşıyor” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 20.04.2023 09:26
Haber Güncellenme Tarihi: 20.04.2023 09:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Başkan Özkan: Karacabey yatırımlar açısından çok şanslı bir dönem yaşıyor

Son dönemde aldığı büyük ölçekli yatırımların da etkisiyle Karacabey, her alanda gelişmeye ve yatırımların merkezi olmaya devam ediyor.

Karacabey’de Gölecik Baraj inşaatındaki çalışmalar da hız kesmeden sürerken, Başkan Ali Özkan, baraj şantiyesinde çalışmaları yerinde inceledi.

50 YILLIK RÜYA BİZİM DÖNEMİMİZE NASİP OLDU

Burada bir açıklama yapan Başkan Özkan, “Güzellikler şehri Karacabey'imizde Gölecik Barajı şantiyesindeyiz. İnşaat alanımızda hummalı bir faaliyet gerçekleşiyor. Karacabey gerçekten çok şanslı bir dönemi yaşıyor. Yatırımlar açısından bakıldığında, nüfusa göre de en fazla yatırımı alan Türkiye'de birinci ilçe. Bu konuda iddiada bulunabiliriz. İstanbul-İzmir otoyolundan sonra hızlı tren inşaatı da başladı. Bununla birlikte Bursa'da 8 bin 500 sosyal konut projesinden, 4 bin 316’sı Karacabey'de gerçekleşiyor. Yeşildere Barajımız, tarımsal sulama anlamında faaliyet gösterecek. Son aşamaya geldi. 50 yıllık rüyamızdı baraj, herkesin yapma programına aldığı bir konuydu bu. Yine AK Parti iktidarına ve bizim dönemimize nasip oldu hamdolsun. Gölecik Barajı'ndaki çalışmalar da hızlı bir şekilde devam ediyor. Hem tarımsal sulama noktasında bölgemize ve tarımsal faaliyetlere katkı sağlayacak hem de memba suyu kalitesinde bir içme suyunu Karacabeylilerle buluşturacak. Hayırlı olsun” dedi.

HASRET SONA ERECEK

“Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş'ın destekleriyle Karacabey'de altyapı seferberliğini başlattık” diyen Özkan, “Kanalizasyon, yağmur suyu, arıtma tesisleri ve içme suyu hatlarının yenilenmesi, yaz sonuna kadar inşallah bitecek ve asbestli borulardan kurtulacağız. İçme suyu noktasında modern, çağdaş bir sisteme kavuşacağız. Altyapı yenileniyor. Bununla birlikte de Gölecik Barajı tamamlandığında işte bu altyapıyla, izale hatlarıyla birlikte Karacabeyliler 50 yıldan beri bekledikleri, arzuladıkları bir projeye kavuşacaklar. Hasret sona erecek. Birilerinin yapamaz dediği Gölecik Barajı da inşallah bizlere nasip olacak. Bu baraj inşaatında çalışan işçilerimize, personellerimize, mühendislerimize, teknik ekibe müteahhit firmaya, DSİ Bölge Müdürümüze, DSİ Genel Müdürümüze, Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Sayın Vahit Kirişçi’ye teşekkür ediyoruz. Ve tabii Karacabey’imize oluk oluk, sağanak sağanak yatırım yapılması talimatını veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a da Karacabeyliler adına teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

ÖNEMLİ BİR AŞAMA KAT EDİLDİ

İnşaat çalışmalarını sürdüren şirketin yetkilisi Günaydın Özdoğan da “Gölecik Barajı çalışmalarımız devam ediyor. Şu ana kadar başladığımızdan tarihten bu yana, 336 bin metreküp dolgumuz tamamlanmış durumda. Temel kotundan itibaren de yaklaşık 28 metrelik bir yükselmeyle 70-80 kotuna geldik. Barajın ön tarafında enerji havuzuyla beraber kaplama çalışmalarımız devam ediyor. Aslında bu baraj sulama ve içme suyu barajı olduğu için kademeli olarak su alma dokusu devam ediyor. Genel durum bu. Çalışmalarımızı inşallah hızlı bir şekilde devam ettireceğiz” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.