SON DAKİKA
Hava Durumu

BBP Bursa'da toplu istifa

Büyük Birlik Partisi Bursa Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın, İznik İlçe Başkanı Özkan Ebinç ve beraberindeki parti mensupları, kongre iptali kararı sonrası yaptıkları basın açıklamasıyla parti üyeliği hariç tüm görevlerden istifa ettiğini açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 27.08.2022 20:04
Haber Güncellenme Tarihi: 27.08.2022 20:11
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
BBP Bursa'da toplu istifa

Büyük Birlik Partisi (BBP) Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın'ın Ördekli Kültür Merkezi'nde gerçekleştireceği İlçe Kongresi; genel merkezin müdahalesi ile iptal olmuştu. Aydın, dün yaptığı açıklamada Nilüfer İlçe Kongresinin iptaline tepki olarak toplu şekilde partiden istifa edeceklerini bildirmişti.

BBP'li yönetici ve üyeler Ördekli Kültür Merkezi'nde önünde yaptıkları basın açıklaması ile kongre iptaline giden süreci eleştirerek toplu biçimde parti üyeliği haricinde tüm vasıflarından istifa etti.

Açıklama yapan BBP Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın, “Bize herhangi bir uyarı veya yazı gelmeden Seçim Kuruluna iptal yazısı göndermişler. Hiç hoş olmayan bir durum,ilçe yönetimine 30 ve 45 kişilik il delegelesi listesi hazırladık ancak 24 senelik kardeşlik hukukunu yerle bir ettiler. Aldığımız duyumlara göre, genel merkezde kongrenin iptal edilmesi için neredeyse bütün tüzüğün maddelerini seçim kuruluna seferber etmişler. Şaka gibi, sıradan bir ilçe kongresi yapılacak ama adamcıklar o kadar nefislerine yenik düşmüşler ki, 24 senelik arkadaşlarını bir kalemde silme ayarsızlığına düştüler” dedi.

BBP Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın açıklamasını şöyle sürdürdü:

Yaklaşık 23 yıldır BBP’nin her kademesinde görev yaptım. Geçen bu yıllar boyunca Nilüferdeki arkadaşlarımla beraber vazifemizi büyük bir sadakatle yaptık. Hiçbir zaman makam mevki peşinde koşmadık. Kimseye vefasızlık etmedik. Aile ortamında siyaset yapmaya çalıştık. Çoğu zaman ailemizi ihmal ettik, her seçim zamanı, bugün bizi bir kalemde silen vefasızların posterlerini broşürlerini Nilüfer'in 64 mahallesi ve köyünde dağıttık. Gece gündüz demeden, sıcak soğuk demeden gece yarılarına kadar direklerin tepelerine afişler astık. Ve bunları yaparken şu nerede bu nerde demedik çünkü biz inandığımız değerler adına yaptık.

SİYASİ PARTİLER VE BAŞINDAKİLER KUTSAL DEĞİL!

 Ne siyasi partiler nede  başındakilerin bir kutsiyeti yoktur. Peki biz bu denli,13 senedir şehit edilen Muhsin başkana olan sadakatimiz nedir? Ona olan sevgimiz, hasretimiz niye son bulmuyor?

Ne demişti: “Yolumuz Allah ve Resul’ünün yoludur, ölçümüz Allah ve Resul’ünün ölçüsüdür” dediği için bu muhabbet devam ediyor, dedi.

DİLSİZ ŞEYTAN OLMAMIZI İSTEDİLER

Aydın açıklamanın devamında  görevlerinin "Muhsin başkanın emaneti olan partinin bayrağını dalgalandırmak, anısını taze tutmak ve onu şehit edenler/dahli olanlar/unutturmaya çalışan her kim varsa, onların burnunun dibinden ayrılmamak ve vazifesini yapmayan/yapamayan basiretsiz yöneticilere sürekli hatırlatmak" olduğunu ifade eden Aydın Bu devran olduğu müddetçe öyle gözüküyor ki bu dava mahşere kalacak. Ancak yemin olsun ki biz bu görevde olalım olmayalım, bu hadisede dahli olanlara her seferinde katilliklerini dilimiz döndükçe yüzlerine vuracağız. Yani kimse bizden dilsiz şeytanlık beklemesin, kime dokunuyorsa dokunsun hep hakkı haykıracağız." dedi.

Aydın, "Muhsin Başkanın uğruna şehit edildiği dava bir vefa hareketidir. Bu göz ardı edilecek bir durum değildir. Bundan dolayı Nilüfer İlçe Kongresini yapmaya karar verdiğimizde, Sade bir üye olarak kenarda duran, ancak hiçbir zaman BBP'yi ve Muhsin başkanı gönlünden silmemiş/ silememiş gece /gündüz demeden hizmet eden eski İl ve İlçe Başkanlarıma ve Yönetimde görev almış arkadaşlarıma vefa örneği göstermek adına Nilüfer Yönetimine ve İl Delegesi olarak davet etmiştim. Varolsunlar /sağolsunlar beni kırmadılar kabul ettiler, ancak bunu da hazmedemediler ve kongrenin iptal edilmesinin sebeplerinden birisi olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

Aydın sözlerine şöyle devam etti:

"Ortalığın toz duman olduğu, hiçbir değerin değer bulmadığı keyfiyetin sıfıra düştüğü bir dönemlerden geçmekteyiz. BBP Bursa’da son zamanlarda dostluğa/arkadaşlığa/vefaya sığmayan işlere tanıklık ettik. Yola çıktıklarını yolda bulduklarına satan fırıldaklar gördük.  Fetovari yöntemlerle, resmi vasfı olmayan sözde İl Başkanını kullanarak arkadaşlarımıza kumpaslar şantajlar yapılarak arkadaşlarımızı istifaya zorladılar. Müslüman Müslümanın ayıbını örter, ama bunlar kurgularla ayıplar aramaya calıştşlar. Hiçbir kanuni dayanağı olmadan, yıllardır bu partiye hizmet eden kimi İlçe başkanlarımızı taciz ederek, kimini kandırarak görevden alma vefasızlığına şahit olduk. Osmangazi/Gürsu/Yıldırım/Gemlik ilçelerini gayri resmi ve gayri ahlaki bir şekilde feshettiler. İznik’te birkaç arkadaşıyla varını yoğunu harcayarak BBP ye hizmet eden ilçe başkanımızı istifa ettirmek için sürekli taciz ettiler. Son kale olan ve Muhsin Başkanın uğruna şehit olduğu değerleri Nilüferde temsil eden Nilüfer İlçe kongresini ahlaksızca iptal edilmesi bardağı taşıran son damla oldu.

Bu aşamadan sonra, BBP fabrika ayarlarına dönünceye kadar, Sade üyeliğimiz haricinde BBP yönetimi ile hiçbir alakamız kalmamıştır. Kardeşlik hukukumuza halel getirenleri Allah'a havale ediyoruz"

Basın açıklamasına katılanlar:

BBP Nilüfer: İlçe Başkanı Mustafa Aydın, Mehmet Canpolat, Ali Karatepe, Yavuz Yıldırım, Necdet Canpolat, Serkan Yazıcı, Hulusi Demir, Erol Bozkurt, Abdurrahman Güzel, Ümit Oktay, Şeref Özdemir, Adem Şahin, Vedat Karabulut, Metin Yıldız, Musa Araz, Kadir Orak, Ramazan İnkaya, İzzet Toprak, Ömer Tüzün, Yüksel Pınar, Hayati Ayhan, Cabbar Canpolat, Fevzi Arda, İrfan Toker, Erol Demir. Adem Dal

BBP İznik: İlçe Başkanı Özkan Ebinç ve yönetimi...

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.