SON DAKİKA
Hava Durumu

Hiçbir hareket yok!

CHP İl Başkanı İsmet Karaca, yeniden inşa edilmek üzere yıkılan Atatürk Spor Salonu’nun bir an önce Bursa’ya kazandırılması konusunda Bursa Büyükşehir Belediyesi yönetimini göreve çağırdı.

Haber Giriş Tarihi: 17.11.2021 17:24
Haber Güncellenme Tarihi: 17.11.2021 17:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Hiçbir hareket yok!

Partisinin Osmangazi İlçe Başkanı Metin Yılmaz’la birlikte yıkılan Atatürk Spor Salonu’nun arazisinde basın açıklaması yapan CHP il Başkanı İsmet Karaca, aynı alana, aynı ismiyle yapılacak yeni salon yatırımı konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı sözünü tutmaya çağırdı.

CHP Bursa İl ve Osmangazi İlçe yöneticilerinin de hazır bulunduğu açıklamada Başkan Karaca, Merinos’tan başlayıp İpekiş, Atatürk Lisesi, Atatürk Spor Salonu ve Atatürk Stadı’nın bulunduğu alanın “Cumhuriyet Aksı” olarak adlandırıldığını söyledi.  Karaca, bu akstaki Atatürk’le ilgili ve Atatürk’ün ismini taşıyan yapıların tamamının bilinçli bir şekilde yıkıldığını öne sürdü.

“SÖYLEYEMEDİLER”
CHP Osmangazi İlçe Başkanı Metin Yılmaz da Bursaspor’un Süper Lig şampiyonluğu yaşadığı Atatürk Stadyumu’nun tüm şehrin itirazlarına rağmen millet bahçesi yapılmak üzere Recep Altepe döneminde yıkıldığını hatırlatarak, “Halbuki Kültürpark zaten bir Millet Bahçesi. Dönemin belediye başkanı Reşat Oyal tarafından 1955’te park olarak hizmete açılan, 1958’de yarışmayla elde edilen projeye uygun olarak açık fuar alanına dönüşen bir yeşil alan. Stadyum arazisinin Millet Bahçesi yapılmasını isteyen devlet büyüğüne; zaten orada 400 dönümlük bir Millet Bahçesi var, bitişiğine 40 dönümlük Millet Bahçesi olur mu, komik duruma düşeriz diyemediler… Bursaspor Stadyumu, anı olarak bir tribününden 15-20 metrekarelik bir alanın bırakılmasına dahi izin verilmeksizin yıkıldı” dedi.

AKTAŞ’A ÇAĞRI
Benzer şekilde Atatürk Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzunun da yıkıldığını söyleyen CHP Osmangazi İlçe Başkanı Metin Yılmaz, şöyle devam etti:

“İtirazlar üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş bir açıklama yaptı ve dedi ki, ‘Bu alana yine Atatürk Spor Salonu’nu inşa edeceğiz. Mevcut salon depreme dayanıksız…’  Ardından uluslararası organizasyonların yapılabildiği 1972’de hizmete açılmış 3 bin 500 kişilik Atatürk Spor Salonu’nu yıktılar, yerine bin kişilik salon projesi için yarışma açtılar. Mimari şartnamenin düzeltilerek yarışmanın yenilenmesini talep ettik. ‘Bu haliyle bu projeye hiç başlanmasın, Atatürk'ün adına yakışacak bir proje elde edilmelidir’ dedik, duymazdan geldiler… Mimari projeyi de yenilemediler, zaten inşaata da başlayamadılar. Şimdi Sayın Başkan Aktaş’ı eleştirilerimizi de dikkate alarak projeyi en kısa sürede Bursa’ya kazandırmaya çağırıyoruz.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.