SON DAKİKA
Hava Durumu

Kalite Birliği 'Liderler' yetiştiriyor

Kalite Birliği tarafından yürütülen "2023 Yılı Milli Egemenlik Ve Kalite Yılı Projesi" kapsamında, ÖZHAN Akademi de "Liderlik Eğitimi" düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 26.02.2023 14:27
Haber Güncellenme Tarihi: 26.02.2023 14:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Kalite Birliği 'Liderler' yetiştiriyor

Kalite Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karaman tarafından verilen eğitimin açılış konuşmasını yapan Kalite Birliği Onursal Başkanı ve Eğitim Koordinatörü Prof.  Dr. Erkan Işığıçok, Kalite Birliğinin yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi vererek sözlerini şöyle sürdürdü;

"Kalite Birliği olarak planladığımız eğitimlerimiz devam ediyor. Yıllardır toplumun tüm kesimlerini temiz kaliteye davet ediyoruz. Son yaşadığımız felaketlerde göstermiştir ki, ihtiyacımız olan tek şey; temiz kalitedir, yani ahlaklı olmaktır.

Kalite Birliği, geleceğe yön veriyor, gençliği geleceğe hazırlıyor, gerçekleri ifade ediyor, tüketiciyi TSE belgeli ürünleri kullanmaya davet ediyor ve gençliğin liderliği için çalışmalar yapıyor, eğitimler veriyor.

Kalite Birliği; Sanayiciyi nitelikli ve katma değeri yüksek ürünler üretmeye ve TSE ile kaliteli yolculuk yapmaya çağırıyor.

Yöneticileri denetim mekanizmalarını harekete geçirmeye ve önleyici faaliyetleri uygulamaya davet ediyor."

Liderlik Eğitiminde;

Lider doğulur mu, olunur mu?

Lider ve yönetici arasında ki farklar nelerdir?

Kimler lider olabilir?

Kurumsallaşma ve markalaşmaya liderin etkisi nedir?

Üstün motivasyon, organize olmuş organizasyon, bireysel ve kurumsal misyon - vizyon, iletişim konularında bilgiler veren ve sahada yaşamış olduğu olaylarla konuları özetleyen, 30 yıllık kamu tecrübesini aktaran Mustafa Karaman, eğitimin sonunda tüm katılımcıların gözlerini kapatmarını, empati yapmalarını ve kendisini 5 dakika bu şekilde dinlemelerini isteyerek, Türkiye'nin ilk kadın hakimi Adalet Yılmaz'ın öldüğü son günki hayat hikayesini anlattı, eğitime katılanların ifadesiyle "Tüylerimiz diken gibi oldu" sözlerinden sonra, eğitimi şöyle bitirdi;

"Kendinizin ve çocuklarınızın içinde ki enerjiyi öldürmeyin, hayallerinizden asla vazgeçmeyin, ülkenin geleceğini kimseye emanet etmeyin.

Çocuklarınızın hayallerine odaklanın, onları cesaretlendirin.

Bilin ki, gelecek çocuklarınızın ve lider olacak olan da çocuklarımızdır."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.