SON DAKİKA
Hava Durumu

Mimarlar Odası'ndan uyarı: Hisar'ın dokusu korunmalı

Hisar Bölgesi’nin tarihi yapısının yeniden gün yüzüne çıkarılarak korunması ve geleceğe aktarılması çalışmalarına şehrin tüm paydaşlarını dâhil etmeyi sürdüren Mimarlar Odası Bursa Şubesi, bu kapsamda Bursa Uludağ Üniversitesi Mimarlık Bölümü Yönetimiyle toplanarak, fikir alışverişinde bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 15.11.2021 14:24
Haber Güncellenme Tarihi: 15.11.2021 14:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Mimarlar Odası'ndan uyarı: Hisar'ın dokusu korunmalı

Bursa Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde gerçekleşen toplantıda, Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Şirin Rodoplu Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, BUÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tülin Vural Arslan ve Mimarlık Bölümü Yönetimi hazır bulundu.

Toplantının açılışında konuşan ve Bursa’nın tarihi ve kültürel değerlerinin ancak ortak akılla yürütülen projelerle geleceğe artırılabileceğini ifade eden Başkan Şirin Rodoplu Şimşek, “Hisar Bölgesi birçok tarihi dokuyu içinde barındıran, atalarımızın da yaşamını sürdürdüğü ve izler bıraktığı çok önemli bir geçmişi içinde barındırıyor. Medeniyetlere ev sahipliği yapmış Hisar Bölgesi, ancak ortak akılla ve tarihi dokusu korunarak gelecek kuşaklara miras bırakılmalı. Bursa’da yaşayan, bu şehirde çalışan, okuyan vatandaşlarımızın ve kurumlarımızın Hisar hakkındaki düşüncelerini önemsiyoruz. Bursa’nın köklü üniversitesi olan Bursa Uludağ Üniversitesi’nin Mimarlık Bölümü öğrencilerinin de sürece dahil olmasını, projelerini ortaya koymasını değerli buluyoruz. Birçok konudaki yapıcı yaklaşımı ve akademik desteğinden dolayı Mimarlık Fakültesi Yönetimine teşekkür ederiz. Birlikte çalışmaya ve fikir alışverişinde bulunmaya devam edeceğiz ” dedi.

MİMARLAR ODASI’NA TEŞEKKÜR
Pandemi sürecinde mimarlık bölümü öğrencilerinin staj yeri bulma konusunda Mimarlar Odası Bursa Şubesi’ne, verdiği destekten dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan ve Mimarlar Odası ile her zaman güzel işbirlikleri kurduklarını dile getiren BUÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tülin Vural Arslan da, “Mimarlar Odası ile birlikte olmak bizi çok daha güçlü kılıyor. Biz mimarlık bölümü olarak Bursa’nın önemli bir değeri olan Hisar Bölgesi’nin canlandırılması süreci içerisinde yer almaktan mutluluk duyarız” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.