SON DAKİKA
Hava Durumu

Susurluk Şeker'den Başkan Özkan'a ziyaret

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan önceki gün, Susurluk Şeker Fabrikası Müdürü olarak yeni görevine başlayan Kürşad Erdoğan’ı ağırladı. Susurluk Şeker Fabrikasının, bölgede pancar üretimi için çok önemli bir işletme olduğuna vurgu yapan Özkan, ülke ekonomisi için de önemine değindi.

Haber Giriş Tarihi: 22.02.2022 12:14
Haber Güncellenme Tarihi: 22.02.2022 12:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Susurluk Şeker'den Başkan Özkan'a ziyaret

Susurluk Şeker Fabrikası Müdürü olarak görevine yeni başlayan Kürşad Erdoğan, önceki gün Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ı ziyaret etti. Gerçekleşen görüşmede, pancar üretimi ile ilgili güncel değerlendirmelerde bulunuldu.

Belediye Başkanı Ali Özkan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Nişasta bazlı şeker, insan sağlığına olduğu gibi sağlık harcamaları yönünden devletimize de zarardır. Hem insan sağlığı hem üretici hem de milli ekonomimiz için pancar ekimi şarttır. Bu tesis, işte bu noktada büyük önem taşımaktadır” ifadesine yer verdi.

İŞARET FİŞEĞİ KARACABEY’DE YAKILMIŞTI

Başkan Ali Özkan, "Bir süre kullanılmayarak atıl vaziyette bekletilen Susurluk Şeker Fabrikasının tekrar hayata geçirilmesinin işaret fişeğini Karacabey'den yakmıştık. Komşu ilçe belediye başkanları, AK Parti ilçe başkanları, Pancar Kooperatifi Başkanı Hasan Karahasanoğlu, Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem ile diğer Ziraat Odası başkanları ve Türkiye Şeker Genel Müdürü Mücahit Alkan'a, bu anlamda bir kez daha teşekkür ediyorum. Ve ayrıca bölge milletvekillerimiz ile bakanlarımızın da bu tesisisin açılmasında önemli adımları oldu. Susurluk Şeker Fabrikasının yeniden faaliyette olmasından çok memnunuz. Bölgemiz çiftçisine önemli bir değer katan bu tesis hem bölge hem ülke ekonomisi için de oldukça önemli. Biz her fırsatta, buranın stratejik bir tesis olduğundan dem vurduk. Nişasta bazlı şekerin insan sağlığına ne kadar zararlı olduğu vurgusunu sürekli yapmamız, vatandaşlarımızı uyarmamız, insanları şeker pancarından üretilen doğal şekere yönlendirmemiz gerekmektedir. Bu hem sağlık harcamalarının azalmasında hem üreticilerin kazanmasında hem de bu tesislerin aktif hale gelmesinde önemli rol oynayacaktır. Yine pancar küspesinin hayvan yemi olarak hayvancılığa da katkısı büyük" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.