SON DAKİKA
Hava Durumu

Vildan Özkula CHP’den aday adayı oldu

CHP Nilüfer Belediye Meclis üyesi ve eski İl Kadın Kolları Başkanı Vildan Özkula il binasında düzenlenen basın toplantısında milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 22.03.2023 23:13
Haber Güncellenme Tarihi: 22.03.2023 23:13
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Vildan Özkula CHP’den aday adayı oldu

Toplantıya Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz ve il yöneticilerinin aynı sıra yüzü aşkın kadın üye de katıldı.

Vildan Özkula “CHP’de iki dönem il kadın kolları başkanlığı, 4 yıldır da Nilüfer Meclis Üyeliği ve Meclis Başkan Vekilliği görevini yürüttüm” diyerek parti içi faaliyetlerini anlattı:

“İl Kadın kolları başkanlığı döneminde partimize yeni kadın üyelerin kazandırılması için toplu üye alımlarının yanı sıra kadına şiddet ve tacizin önlenmesi için 5 bin kişiyi bulan yürüyüşler, basın açıklamaları yaptık ve davaları takip ettik. Göreve geldiğimiz günün haftasında başlayan Adalet Yürüyüşleri, genel seçim, yerel seçim ve İstanbul seçimlerini hiç değişmeyen, şu anda hemen arkamda duran, yanı başımda olan yönetimdeki yol arkadaşlarım ve gönüllü grubumuzla köy, köy, ilçe ilçe, mahalle, mahalle gezerek başarılı bir seçim çalışması yürüttük. Üyelerimizin başarılı olan çocuklarına burs imkanları, iş imkanları sağladık. Gençleri partimize çekmek, tanıtmak, milli bayramlarımızı unutmamalarını sağlamak için büyük ödüllü yarışmalar düzenledik. Kadın Kollarının resmiyet kazanması için projeler hazırlayıp Ankara’ya sunduk. İki dönem başkanlığımız sürecinde kimseden yardım almadan projelerimizi yürüttük ve borçsuz devrettik. Meclis üyeliğinde ilk işim yönetmeliğini de hazırlayarak Aile-Kadın-Çocuk Komisyonu’nun kurulmasını sağlamak oldu. Cinsiyet eşitliği, kadınların hakları konusunda personelimize, dernek başkanlarımıza, kadınlarımıza seminer verilmesini sağladık. Yeni evlenen çiftlere cinsiyet eşitliği ve hakları konusunda bir kitapçık hazırlanmasını ve evlenme cüzdanı ile verilmesini sağladık. Kadın istihdamının sağlanması için Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi ile birlikte El Sanatları Şenliği başlattık. Lotus Kadın Kooperatifiyle her ayın ikinci Pazar günü bu etkinlik devam ediyor. Nilüfer’de bir kadın kooperatifinin kurulmasında ve desteklenmesinde yardımcı olduk. Gezici oyuncak Evi projesiyle kırsaldaki çocuklara oyuncaklarımızla ulaştık. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuz oldu. Yeni doğan bebek projesiyle ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına mama, bez yardımıyla ulaştık. Yaşadığımız deprem felaketinde dernek başkanlarımızla, muhtarlarımızla, yol arkadaşlarımla tam bir dayanışma içerisinde çalıştık. Kentimize yerleşen ailelere ev, ev eşyaları bulunmasında, çocukların ihtiyaçlarının giderilmesinde, okul çağındaki çocukların okullara yerleşmesinde yardımcı olduk. Yerleştirdiğimiz ailelerin erzak, mama, bez ihtiyaçlarını karşıladık ve hala da devam ediyoruz, edeceğiz.”

“KADINLARIN VE ÇOCUKLARIN SESİ…”

Vildan Özkula “Görevde olduğum süreçte hep kadınlar ve çocuklar için mücadele verdim. Yerelde yapabileceğim her şeyi yaptığıma inanıyorum. Şimdi kadınların ve çocukların sesini Türkiye genelinde duyurmak istiyorum” dedi. Özkula, “Bir eğitimci olarak yozlaşan eğitim sistemimize çare olmak istiyorum. Ne Cumhuriyet’in 100. Yılına ne de ikinci yüz yıla yakışmayan bir eğitim sistemi içindeyiz. Eğitim paralı oldu. Devlet okullarımızın saygınlığı ve kalitesi düşürüldü. Ben, eşim, çocuklarım devlet okullarından mezun olarak istediğimiz üniversitelere gittik. Şimdi veliler bütçesini zorlayarak çocuklarını özel okullara göndermeye çalışıyor. Sosyal devlet anlayışında bu olamaz, olmamalı. Ben kadınların şiddete, tacize uğramadığı, cinsiyet eşitsizliğinin yaşanmadığı, çocukların mutlu olduğu ve hak ettikleri eğitim ve yaşam düzeyine ulaşmaları için yola devam etmek istiyorum. Onun için adayım. Kadınların ve çocukların sesi olmak için desteklerinizi bekliyorum” açıklamasında bulundu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.