SON DAKİKA
Hava Durumu

Bahçeşehir Nilüfer’de dijital çağ paneli

Dijital eğitimin lideri Enver Yücel’in çizdiği vizyon bağlamında Bahçeşehir Koleji Nilüfer Kampüsü olarak Bursa Türkiye Metaverse Platformu, SODİMER ve İl Milli Eğitim işbirliği ile panel gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 24.11.2022 16:08
Haber Güncellenme Tarihi: 24.11.2022 16:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Bahçeşehir Nilüfer’de dijital çağ paneli

Etkinlik Bahçeşehir Koleji Nilüfer Kampüs Kurucu temsilci Emel Atabay’ın açılış konuşması ile başladı. SODİMER Başkanı, Türkiye Metaverse Platformu Kurucusu Prof.Dr. Levent Eraslan, Türkiye’de metaverse alanında liderlik ettiği çalışmaları ve girişimleri anlattı.

Metaversenin neden önemli olduğunu ve hayatımızı nasıl etkileyeceği konusuna vurgu yaptı. Özellikle eğitimde metaverse yönelik yürütülen çalışmaların ve gelecekteki yatırımların öneminden bahsetti. Ankara Üniversitesi Disiplinler Arası Yapay Zeka Teknolojileri Ana Bilim Dalı Bakanı Prof. Dr. Asım Egemen Yılmaz ise metaverse nedir, metaverse uygulamaları nelerdir konularına açıklık getirirken okullarımızda ve üniversitelerde geleceğe yönelik yapılabilecek teknolojilerin neler olabileceğine ve bu çalışmalarının ülkemiz için önemine vurgu yaptı. Türkiye Metaverse Platformu Kurucusu, Metaverse Girişimcisi Emre Kutlu konuşmasında eğitimde kullanılacak 3D uygulamaları anlatarak, kendi tasarlamış olduğu sanal sınıfı katılımcılara tanıttı. Bursa genelinden 280 öğretmenin katılımıyla gerçekleşen panelde “Metaverse ve Eğitim, fırsatlar ve avantajlar” konuları üzerinde durularak katılımcı öğretmenlerin soruları ile panel sonlandırıldı. Panel çıkışında eğitime katılan tüm öğretmenlere Bahçeşehir Koleji Nilüfer Kampüsü tarafından hazırlanan katılım sertifikaları verildi. Bahçeşehir Koleji Nilüfer Kampüsü olarak panelimize konuşmacı olarak katılan çok kıymetli hocalarımıza ve eğitim alan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.