SON DAKİKA
Hava Durumu

BEKSİAD Ukraynalı çocukları giydirdi

Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) yönetimi, Bursa İl Göç İdaresi tarafından Ukraynalı sığınmacılar için hazırlanan geçici sığınma merkezini ziyaret ederek ihtiyaç ve çalışmaları yerinde inceledi.

Haber Giriş Tarihi: 29.04.2022 13:29
Haber Güncellenme Tarihi: 29.04.2022 13:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
BEKSİAD Ukraynalı çocukları giydirdi

Suriye ve Afganistan ile Afrika’nın çeşitli ülkelerine yardımlarda bulunan BEKSİAD, Ukrayna savaşında mağdur olan sığınmacıları da unutmayarak, çocukların kıyafet ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı yaptı.

BEKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yıldız ve Başkan Yardımcısı Mehmet Raif Uzunboy daha önce çocuk kıyafetleri ihtiyaçlarının karşılanması noktasında katkıda bulundukları 332’si çocuk 602 Ukraynalı sığınmacının barındığı geçici sığınma merkezini ziyaret ederek, Bursa İl Göç İdaresi Müdürü Recep Batu eşliğinde incelemelerde bulundu.

Ziyaret sonrası açıklamada bulunan BEKSİAD’ın din, dil, ten ve ırk ayrımı yapmaksızın yardımlarına devam ettiklerini belirten Başkan Ömer Yıldız, “Hem dernek hem de vicdan sahibi müslümanlar olarak bizim için din, dil, ırk veya renk önem arz etmiyor, herkese insan olarak bakıyoruz. Bizim için tek ölçü mağduriyet ve insan. Savaşta mağdur olan yerinden edilen bu insanlar bize sığınmışlar. Elbette ecdadımız tarihi boyunca kendine sığınanlara şefkat eli uzatmış, darda kalmamaları için çaba sarf etmişlerdir. Bize düşen de ecdadımızın yaptığı gibi elimizden gelen katkıyı yapmak, yardımda bulunmak. Daha önce çocuklarımızın giysi ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı yaptık. Bugün de sığınmacı merkezine gelerek ihtiyaçları yerinde inceledik. Bursa İl Göç İdaresi Müdürü Recep Batu’dan gerekli bilgileri aldık. Kendisine ve ekibine başarılar diliyorum” dedi.

BEKSİAD yönetimine yardımları için teşekkür eden Bursa İl Göç İdaresi Müdürü Recep Batu da, göçlerin yönetilmesi ve sığınmacıların iyi şartlarda hayatlarına devam etmeleri için iş birliğinin çok önemli olduğunu vurguladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.