SON DAKİKA
Hava Durumu

DOSABSİAD ve BUTGEM’in Dijital Dönüşüm Okulu’nda eğitimler başlıyor

Dijital ve yeşil dönüşümün öncüsü DOSABSİAD ve BUTGEM’in bir ilke imza atarak hayata geçirdiği Dijital Dönüşüm Okulu’nda iş dünyasına yönelik Mart ayında başlayacak eğitimler için yol haritası oluşturuldu. Projeyle 1 milyon istihdam açığı olan alanın ihtiyaç duyduğu nitelikli personel yetiştirilecek.

Haber Giriş Tarihi: 17.02.2022 10:32
Haber Güncellenme Tarihi: 17.02.2022 10:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
DOSABSİAD ve BUTGEM’in Dijital Dönüşüm Okulu’nda eğitimler başlıyor

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Eğitim Vakfı çatısı altında faaliyet gösteren Bursa Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezi (BUTGEM) iş birliğinde Türkiye’de bir ilke imza atarak hayata geçirilen Dijital Dönüşüm Okulu eğitimlerinin planlaması için alanında uzman isimler ile bir araya geldi. BUTGEM Genel Müdürü Hakan Neşeli ve DOSABSİAD Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda, iş dünyasına yönelik Mart ayında başlayacak dijital medya ve pazarlama ana başlığı altındaki eğitimler için yol haritası çizildi.

ÇEVİKEL: SERTİFİKA İLE YETKİNLİKLER BELGELENDİRİLECEK

Eğitime katılacak sanayicilerin dijital üretim ekosistemine dinamizm katarak, ekonomide yenilikçi ve stratejik trendlere hâkim olacaklarını belirten DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, “Endüstri 5.0’ın konuşulduğu bir dönemde ülkemizde dijital süreçleri yönetmek ve bu süreçlere yönelik stratejik adımlar atmak isteyen sanayicilerimizin sayısı her geçen gün artıyor. Ülkemizde alanında ilk olma özelliği taşıyan Dijital Dönüşüm Okulumuz, iş dünyamızın giderek daha da dijitalleşen iş süreçleri konusunda uzmanlaşmasını sağlayacak. Eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilerek yetkinlikleri de belgelendirilecek. Yeşil dönüşümün yanı sıra küresel pazarda sanayicinin rekabet ortamında gücünü artırmasının yolu, mutlaka dijitalleşmeye çıkıyor. Yaklaşık 5 milyar dolar ihracatı olan ve ihracat oranı bakımından ilk 3’te yer alan DOSABSİAD’da böyle bir girişimde bulunmamız kaçınılmazdı. 60’ın üstünde Ar-Ge ve inovasyon merkezi bulunan bölgemiz, bu ekosistemin ana noktalarından biri konumunda. Dijitalleşme olmadan, bu başarıların sürdürülebilir olmayacağının bilincinde olarak, alanında doğru adres olan BUTGEM ile ortak aklın yolunda ilerlediğimiz için gururluyuz” dedi. 

İLK ÖĞRENCİLER SANAYİCİLER OLACAK

BUTGEM Genel Koordinatörü Hakan Neşeli de “Bursa sanayisinde dijital dönüşüm yansımalarının büyük çapta görüldüğü DOSABSİAD ile bu alana yönelik iş birliği yapmamız, yenilikçi teknolojilerin üretime entegre olması noktasında çok önemli bir adım. Sanayiciler ve dijital dönüşüm aktörleri arasında köprü kuracak okulumuzda, uzmanlar ve sanayiciler birbirlerinden çok fazla şey öğrenecek. Şimdiye kadar 1.100’ün üzerinde eğitim programıyla 35 bini aşkın kursiyeri meslek sahibi yapan BUTGEM’de, nitelikli istihdama ciddi katkılar sağlayacak şekilde yeni iş birliklerine imza atacağız” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.