SON DAKİKA
Hava Durumu

MUBİTEK İnovalig'de ilk 5'e kaldı

Bugüne kadar 11 Ar-Ge projesini başarıyla sonuçlandırarak, tasarımda inovasyon yaratan Mubitek, TİM tarafından gerçekleştirilen inovasyon yarışması İNOVALİG’de bu yıl da finale yükseldi. Mubitek, İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü-KOBİ kategorisinde 1507 firma arasından ilk 5’e kaldı.

Haber Giriş Tarihi: 26.09.2022 11:15
Haber Güncellenme Tarihi: 26.09.2022 11:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
MUBİTEK İnovalig'de ilk 5'e kaldı

Türkiye’nin en inovatif şirketlerinin belirlendiği ve TİM tarafından organize edilen İNOVALİG’e katılım her geçen yıl yükselen bir ivme ile artıyor. Pandemi nedeniyle ertelenen İNOVALİG 2020’ye yapılan katılım ile bu yıl tarihi rekora imza atıldı. 62 ilden 1507 firmanın katılımı ile sonuçlanan İNOVALİG’de bu yıl da başarısını kanıtlayan Mubitek, ilk beşe kaldı. Beş kategoride işletmelerin inovasyon yönetimlerinin değerlendirildiği İNOVALİG 2020’de İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü-KOBİ kategorisinde başarısını ortaya koyan Mubitek, finale hazırlanıyor.

Kendi sektörlerinde sergiledikleri inovasyon çalışmaları ile bir başarı hikayesi yazdıklarını söyleyen Mubitek Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gül Çiçek Zengin Bintaş, “Yaklaşık 20 yıllık tecrübeyle kalıp tasarımı ve üretimi, ürün tasarımı ve tasarım program yazılımları konularında faaliyet gösteren Mubitek’te geliştirdiğimiz yenilikçi teknolojiler ve inovatif çözümlerle sektöre yön veren şirketler arasında olmayı başardık. Geçen yıl düzenlenen İNOVALİG 2019’da Türkiye ikincisi olarak bu alandaki başarımızı ortaya koymuştuk. Pandemi nedeniyle ertelenen İNOVALİG 2020 bu sene düzenleniyor. Mubitek olarak bu yıl da kendimizi bir adım öteye taşıyarak geliştirdiğimiz çalışmalarımız ile katıldığımız İNOVALİG 2020’de ilk beşte yerimizi aldık. İlk üç için ekim ayında jüri karşısına çıkmaya hazırlanıyoruz. Gözümüz şampiyonlukta” dedi.

“YARATTIĞIMIZ KATMA DEĞERİ ARTIRMAYA ODAKLIYIZ”

Bugüne kadar 11 Ar-Ge projesini başarıyla sonuçlandırarak, tasarımda inovasyona verdikleri önemi ortaya koyduklarını anlatan Dr. Gül Çiçek Zengin Bintaş, “Ülkemizin 2023 stratejileri çerçevesinde, metal işleme sektörünün çağdaş, çevreye duyarlı, uluslararası rekabet gücüne sahip, teknolojiye paralel olarak sürekli gelişen ve sektörünün Endüstri 4.0’a uygun bir altyapıya kavuşması için Ar-Ge, inovasyon çalışmalarına 2022 yılında da devam ederek, yarattığımız katma değeri artırmaya odaklıyız. Bugüne kadar sektörümüze kazandırdığımız ilk’ler, en’ler ve ödüllerle marka değerimiz her geçen yıl artırmanın peşindeyiz” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.