SON DAKİKA
Hava Durumu

UYMSİB’in yeni başkanı Senih Yazgan oldu

Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’nin (UYMSİB) Seçimli Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde Prof. Dr. Senih Yazgan UYMSİB Başkanı seçildi.

Haber Giriş Tarihi: 22.04.2022 10:58
Haber Güncellenme Tarihi: 22.04.2022 10:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
UYMSİB’in yeni başkanı Senih Yazgan oldu

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) bünyesinde faaliyet gösteren Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’nin (UYMSİB),  2021 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı UİB Mavi Salon'da birlik üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’nin (UYMSİB), Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda tek liste ile gidilen seçimde Prof. Dr. Senih Yazgan Başkan seçildi.

Divan Başkanlığı'nı Özkan Kamiloğlu’nun yaptığı Genel Kurul'da konuşan UYMSİB eski Başkanı Cafer Aşkar, kendi dönemine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, yönetimine teşekkür etti.

Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (UYMSİB) Başkanı seçilen Prof. Dr. Senih Yazgan da, 2020 yılında ve 2021 yılının ilk 6 aylık döneminde pandeminin en belirgin unsur olduğunu belirterek, 2021 yılının son 6 aylık döneminde de aşılamaya rağmen pandeminin etkisini sürdürdüğünü söyledi.

Pandeminin gıdaya olan talebi arttırdığını ve bu artan talepten Türkiye’nin de payını alarak ihracatın 2021 yılında da arttığını vurgulayan Prof. Dr. Yazgan, “Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (UYMSİB) olarak, 2021 yılında ihracatımız,  2020 yılına göre yüzde 9,1 artışla 159,5 milyon dolar olarak gerçekleşti. 2021 yılında Birlik üyeleri, 100’e yakın ülkeye ihracat yaptı. Covid 19 pandemi süreci bizlere sağlıklı ve güvenilir gıdanın önemini bir kez daha gösterdi. UYMSİB olarak 2022 yılı ihracat hedefimiz 175 milyon dolar. Gıdaya olan talebin devam edeceğini ve ihracatımızın artacağını bekliyoruz” dedi.

·         2021 yılında UYMSİB ev sahipliğinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa İl Tarım Peyzaj A.Ş. işbirliğinde, Yaş Meyve Sebze Alım Heyeti organizasyonu gerçekleştirildi. Heyet kapsamında Azerbaycan, Danimarka ve Bosna Hersek’ten gelen alıcı firmalar, ikili iş görüşmeleri için Birlik üyeleriyle buluştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.