SON DAKİKA
Hava Durumu

Teknofest'te Tam bağımsız güçlü Türkiye vizyonu anlatıldı

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) bu yıl altıncısını gerçekleştireceği Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğiyle hedeflenen “Tam bağımsız, güçlü Türkiye” vizyonu TEKNOFEST Ankara’da Türkiye’nin lider kurum ve kuruluşlarına anlatıldı.

Haber Giriş Tarihi: 02.09.2023 11:30
Haber Güncellenme Tarihi: 02.09.2023 11:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Teknofest'te Tam bağımsız güçlü Türkiye vizyonu anlatıldı

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) 2017 yılından bu yana bilim ve teknoloji tutkunlarını bir araya getirdiği Ar-Ge Proje Pazarı heyecanı yeniden başlıyor. Bu yıl altıncısı 2-3 Kasım 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan bölgenin en büyük organizasyonu, Cumhuriyet’in 100. yılında Ankara’da düzenlenen TEKNOFEST’te tanıtıldı. Ülkemizin yerli teknoloji atağına katkı sunmak amacıyla gerçekleştirilen Ar-Ge Proje Pazarıyla ilgili yapılan tanıtım faaliyetlerde Türkiye’nin milli teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi konusundaki kararlılık vurgulandı.

BU YIL DA REKOR BİR KATILIM BEKLENİYOR
Geride bıraktığımız yıllarda ülkemizde milli teknolojilerin geliştirilmesi konusunda kritik öneme sahip kurum ve kuruluşların destekleriyle gerçekleştirilen Ar-Ge Proje Pazarına bu yıl da rekor bir katılım bekleniyor. “Tam bağımsız, Güçlü Türkiye” idealine inanan kurumlara ziyaretler gerçekleştiren BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, kamu-sanayi-üniversite iş birliğinin önemli bir örneği olan etkinlikle ilgili bilgiler verdi.

BİLİM VE TEKNOLOJİDE ÖNCÜ KURUMLAR YAKIN İLGİ GÖSTERDİ
Kamu-sanayi-üniversite iş birliğinin önemli bir örneği olan etkinliğe “Benim de bir fikrim var” diyen herkesi davet eden Rektör Uzun, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı, Teknoloji Lideri (CTO) ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Türksat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kemal Yüksek, Türksat A.Ş. Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Yiğit, Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan, TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Osman Saim Dinç, TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, Havelsan Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Melih Han Bilgin ile Sanko Holding İletişim Biriminden Kıdemli Uzman Eda Nur Çifçi ile görüştü.

GİRİŞİMCİLİK KÜLTÜRÜNÜN GELİŞTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR
Türkiye’nin öz potansiyeline olan güvenle birlikte geleceğe dair olan inancını dile getiren Rektör Uzun, “Ülkemizin yerli teknoloji atağına katkı sunmak amacıyla düzenlediğimiz Ar-Ge Proje Pazarının altıncısını gerçekleştirecek olmanın sevincini yaşıyoruz. Ar-Ge ve yenilik bilincinin yaygınlaşması, proje hazırlama ve geliştirme kültürünün oluşması, örnek projelerin sergilenmesi ve ödüllendirilmesi ile projelerin ilgili kişi ve kuruluşlar ile buluşturulması hedefine yönelik gerçekleştirilecek olan ‘Bartın Üniversitesi 6. Ar-Ge Proje Pazarı’ etkinliğine ‘Benim de bir fikrim var’ diyen herkesi davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.