SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursalı genç yetenekten büyüleyici bir sergi

Ertan Altan’ın gözünden resim sanatını kullanarak yaptığı çalışmaların yer aldığı 09 Haziran-13 Haziran 2024 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşmaya devam edecek olan sergiye Tarihi Irgandı Köprüsü Irgandı Resim Atölyesi ev sahipliği yapıyor.

Haber Giriş Tarihi: 11.06.2024 16:41
Haber Güncellenme Tarihi: 11.06.2024 16:49
Kaynak: İHA
Bursalı genç yetenekten büyüleyici bir sergi

Resim ve heykel sanatçısı Dilek Erkoç Yıldız ve Dr. Öğr. Üyesi Emel Uzuner’in Küratörlüğünde gerçekleşen ve görsel tasarımlarını Tasarımcı Nagihan Aslan’ın hazırladığı sergi açılışı, Serap Özgür moderatörlüğünde 09 Haziran 2024’te gerçekleşti. 7 yaşında resim eğitimi almaya başlayan ve son 2 yıldır bu alanda eğitimine devam eden Altan, sanatseverlerle buluştu.

Genç sanatçı, sanatseverleri büyüleyen yeni resim sergisinin açılışında herkesi etkileyen bir konuşma yaptı.

"Öncelikle size resim yapmaya nasıl başladığımı anlatmak istiyorum. 7 yaşında resim eğitimi almaya başladım ve 2 yıldır eğitimine devam ediyorum, çalışmalarımız kağıt ve tuval üzerine yapıyorum. Burada çalışmalarımı sergilemek beni gerçekten çok mutlu ediyor. Yaptığım çalışmaları izlemeniz, takip etmeniz tarifsiz bir heyecan duymamı sağlıyor. Ben bu çalışmaları tüm imkanlarımı kullanarak, kara kalem, pastel boya, kuru boya, suluboya, bitki boya (kahve, üzüm gibi) ve akrilik boya ile yaptım. Öğrendiğim ve kullanmak istediğim birçok malzeme var. Bugün buraya geldiğiniz için çalışmalarımı merakla incelediğiniz için teşekkür ederim”

Bursa’nın gelecek vadeden evladı Ertan, öğretmeni ve ailesine hitaben  "Desteğini esirgemeyen canım öğretmenim Dilek Erkoç’a ve canım aileme çok teşekkür ediyorum. Hepinize iyi seyirler."diyerek sergisinin açılışını yaptı.

Sanatseverler, Altan’ın 2 yıllık emeğinin ürünü olan resimleri büyük bir ilgiyle inceledi.

Açılışta Dr. Öğr. Üyesi Emel Uzuner, resim ve heykel sanatçısı Dilek Erkoç Yıldız, genç yeteneğin annesi Selin Altan’ın konuşmaları ile konuk sanatseverler duygu ve ilham dolu anlar yaşadı.

Dilek Erkoç Yıldız’ın sergi ile ilgili kaleme aldığı yazı:

"Bir tohum yeşerir, ağaç olur, meyve verir, çevresine gölge olur, insanlığa ilham olur." Bu derin anlam taşıyan sözler, genç yaşta edinilen bilgi, tecrübe ve görgünün, bireyin gelecekteki kişiliğini nasıl şekillendirdiğini mükemmel bir şekilde özetlemektedir. Tam da bu noktada, "Ağaç yaşken eğilir" deyimi, insanın gelişimini ve potansiyelini ifade eden en doğru tabirdir. Henüz 9 yaşında olmasına rağmen, Bursa’nın genç yeteneği Ertan Altan, zihin, ruh ve yetenek açısından olgun, tecrübeli ve özel bir ruha sahip olduğunu bizlere göstermektedir. Onun resimleri, sadece yaşıtlarına değil, aynı zamanda onların ebeveynlerine de ilham ve motivasyon kaynağı olmayı amaçlamaktadır. Genç yeteneğin sanatsal yolculuğunu keşfetmek ve onun büyüleyici dünyasına adım atmak için düzenlediğimiz bu sergide, yeteneklerini gözler önüne seriyoruz.

Bu sergi, çocukların potansiyelini anlamak ve onların gelecekteki başarılarına zemin hazırlamak adına önemli bir fırsat sunmaktadır. Unutulmamalıdır ki, her çocuk insanlığın geleceğidir ve her biri özel ilgi ve destekle geleceğin mimarları olabilir. Genç yeteneklerimize verdiğimiz değer, toplumumuzun yarınlarını inşa etmede en büyük ilham kaynağımız olacaktır.

Sergi Detayları 

Tarih: 09-13 Haziran 2024

Saat: Pazartesi: 16.00-20.00, Salı: 17.00-20.00, Çarşamba: 09.30-15.00, Perşembe: 09.30-14.30

Yer: Tarihi Irgandı Köprüsü Irgandı Resim Atölyesi

Katılım: Ücretsiz ve herkese açıktır.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.