SON DAKİKA
Hava Durumu

AK Parti'nin torba yasa teklifi Meclis'te

AK Parti, Meclis'e yeni bir yasa teklifi sundu. Teklifle 2022 yıl sonuna kadar dövizini TL'ye çeviren şirketlere vergi istisnası sağlanıyor. 31 Mart 2022 tarihli bilançolarindaki yabancı paralarını TL'ye çeviren şirketlere kurumlar vergisi istisnası getiriliyor.

Haber Giriş Tarihi: 12.04.2022 17:33
Haber Güncellenme Tarihi: 12.04.2022 17:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
AK Parti'nin torba yasa teklifi Meclis'te

AK Parti, ekonomik düzenlemeleri de içeren 20 maddelik torba yasa teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu.

Sigorta kapsamının genişletilmesini öngeren teklifle sadece gerçek kişilere ait olup ticari işlemlere konu olmayan mevduat ve katılım fonu tutarlarının değil resmi kuruluşlar, kredi kuruluşları ve fınansal kuruluşlara ait olanlar haricindeki tüm ticari mevduat ve katılım fonunun da sigorta kapsamına dahil edilmesi amaçlanıyor.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun idari yapılanmasındaki görev dağılımının, artan iş yükünün etkin ve süreçleri hızlandıracak şekilde yürütülmesini teminen kurulacak yeni daireler vasıtasıyla değiştirilmesi ve ihtiyaca binaen müdürlük sayısının artırılması ile destek personelinin istihdamına yönelik düzenlemeler getiriliyor.

Ayrıca Bankacılık Kanunu ve ilgili diğer kanunlar ile devlet aleyhine açılan uluslararası davaların takibine ilişkin işlemler nedeniyle yapılan giderlerin, gerektiği hallerde fon bütçesinden karşılanabilmesine ilişkin düzenleme yapılıyor. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.