SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP’li belediyelerin AK Parti Grup Başkanvekillerinden ortak bildiri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yönetimindeki 11 büyükşehir belediye meclisinin AK Parti Grup Başkanvekillerinin yayımladığı ortak bildiride, “Sizin belirleyeceğiniz herhangi bir mecrada, aziz milletimizin huzurunda bu engellenme yalanınızı açık ve seçik olarak tartışmaya hazırız” ifadeleri kullanıldı.

Haber Giriş Tarihi: 27.06.2022 13:18
Haber Güncellenme Tarihi: 27.06.2022 13:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
CHP’li belediyelerin AK Parti Grup Başkanvekillerinden ortak bildiri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yönetimindeki İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Aydın, Eskişehir, Mersin, Muğla, Tekirdağ, Hatay büyükşehir belediye meclisinin AK Parti Grup Başkanvekilleri, AK Parti Genel Merkezi’nde söz konusu şehirlerin belediye başkanlarına yönelik ortak bildiri okudu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, burada 11 Grup Başkanvekili adına yaptığı konuşmada CHP’nin operasyon merkezi olduğunu savunarak, “Milli meselelerde dahi yalan siyasetiyle kaos çıkarmayı tercih eden bu muhalefet anlayışı, ülkemizin ve demokrasimizin önündeki en büyük engeldir. Siyasi tüm etik değerleri yok sayan, iktidar hesapları içerisinde, yalanı kendisine sermaye edinmiş bu yaklaşım, sadece ulusal siyasette değil, özellikle son üç yılda, maalesef yerel siyasette de varlık göstermeye başlamıştır” dedi.

Göksu, CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanının, seçilmelerinin 4. yılına girmelerine karşın kamuoyunun karşısına icraatları ve projeleri ile çıkmak yerine çeşitli zamanlarda bir araya gelerek mazeret ve acziyet deklarasyonları yayımladıklarını söyledi.
Belediye başkanlarının bir araya gelmesinin, ortak bir belediyecilik anlayışı geliştirmelerinin ve o çerçevede projeler geliştirmelerinin önemli olduğuna dikkati çeken Göksu, “Ancak CHP’li Belediye Başkanlarının bildirilerinde, yerel hizmetler ve yerel demokrasi adına somut teklifler değil, gündelik siyasal popülizmin öne çıktığı görülmektedir. CHP’li Büyükşehir Belediye başkanlarının bu bildirilerinin, ortak başarısızlıklarına, ‘mazeret üretme’ ve ‘engelleniyoruz’ yalanı etrafında kendilerine bir ‘konfor alanı’ inşa etme gayretinden başka bir anlamı yoktur” diye konuştu.

“CHP ZİHNİYETİ, BU ŞEHİRLERDE MUHALEFETTE OLDUĞU DÖNEMDE MECLİSE GELEN TÜM PROJELERE YA HAYIR DEMİŞLER YA DA ENGELLEMEK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPMIŞLARDIR”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisine gelen 4 bin 64 dosyanın, yüzde 97,4’lük bir oranla 3 bin 955’ine olumlu oy kullandıklarını dile getiren Göksu, şunları söyledi:

“Ankara Büyükşehir Belediyesinde de meclise gelen 6229 dosyanın, 6033’üne olumlu oy kullanmışız. Yani Ankara Büyükşehir Belediyesinin meclise sunduğu dosyaların yüzde 97’sine evet demişiz. Bizde durum böyleyken, söz konusu CHP zihniyeti, bu şehirlerde muhalefette olduğu dönemde, meclise gelen ve şehirlerimiz için hayati önem taşıyan tüm projelere ya hayır demişler ya da engellemek için ellerinden geleni yapmışlardır. Bugün bizlerin yapıcı muhalefet anlayışımıza rağmen, her defasında belediye meclislerimizle birlikte, hükümetimizi de suçlayarak kaynaklarının kesildiği yalanını söyleyen bu beceriksiz belediyelerin engelleniyoruz bahanesini yine İstanbul ve Ankara örneğiyle ortaya koymak ve boşa çıkarmak istiyoruz.”

“İSTEDİĞİNİZ MECRADA ‘ENGELLENİYORUZ’ YALANINIZI TARTIŞMAYA HAZIRIZ”

Göksu, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Aydın, Eskişehir, Mersin, Muğla, Tekirdağ, Hatay büyükşehir belediye meclis üyelerinin AK Parti Grup Başkanvekilleri adına CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanına şöyle seslendi:

“’Engelleniyoruz’ yalanıyla etrafınıza çektiğiniz algı ve manipülasyon duvarlarının içinde oluşan konfor alanından çıkın ve şehirlerinize bakın. Bunu yaptığınız takdirde, şehirlerinizin önündeki en büyük engelin sizler ve CHP zihniyeti olduğunu göreceksiniz. Bunu kendiniz için yapmaya cesaretiniz yoksa, lütfen çocuklarınız ve ülkemizin geleceği için yapın. Eğer bu cesareti gösteremiyorsanız ya da bu cesareti göstermenize birileri müsaade etmiyorsa sizin belirleyeceğiniz herhangi bir mecrada, aziz milletimizin huzurunda bu engellenme yalanınızı açık ve seçik olarak tartışmaya hazırız. Buradan hodri meydan diyoruz. Tüm samimiyetimizle soruyoruz: Bugüne kadar, başkanı olduğunuz şehirlerde, o şehrin gençleri için, kadınları için, çocukları için ve o şehrin geleceği için, belediye meclislerine tek bir proje getirdiniz mi? Hangi projeyi getirdiniz de AK Parti grupları olarak ‘Hayır’ dedik? Ya bu sorumuzun cevabını dürüstçe çıkıp milletimize verirsiniz, ya da sizleri tüm kamuoyu önünde yalancı ve müfteri ilan ettiğimizi beyan ediyoruz.”

Göksu, söz konusu bildirilerin belirli aralıklarla yayımlanacağı bilgisini verdi.

Söz konusu toplantı, AK Parti Grup Başkanvekillerinin hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.