SON DAKİKA
Hava Durumu

Kılıçdaroğlu: Piyasalarda ve mutfakta yangın var

Partisinin olağanüstü MYK toplantısı sonrası açıklama yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, ekonomi politikaları üzerinden hükümete yüklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştiren Kılıçdaroğlu, ''Piyasalarda, ekonomide, mutfaklarda yangın var. Sorumlu Erdoğan'dır'' dedi. Erken seçim çağrısını yineleyen CHP lideri, ''Yangın varsa sandığı getireceksin. Seni seçime zorlamak için elimden ne geliyorsa yapacağım'' şeklinde konuştu.

Haber Giriş Tarihi: 24.11.2021 15:55
Haber Güncellenme Tarihi: 24.11.2021 15:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Kılıçdaroğlu: Piyasalarda ve mutfakta yangın var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin olağanüstü MYK toplantısına başkanlık etti.

Kılıçdaroğlu'nun toplantı sonrası yaptığı açıklama öne çıkan başlıklar şöyle:
''Güvensizliğin kaynağı şahsım hükümeti, sarayda oturan zat. Böyle bir tabloyu Türkiye hiç yaşamadı. Devlette liyakatı yok ettiler. Devleti çürüttüler devlet aklı denen kavram bitti. Şahsım hükümetinin tek aklı var. 2018 Ağustos'undan beri uyarıyorum ülkesini seven bir kişi olarak daha kriz kapıdayken sorumluluk hissederek neler yapması gerektiğini de söylüyorum. Ama uyulmadı sonra kriz çıktı.

''EKONOMİK VE SOSYAL KONSEY'İ TOPLA DEDİM, TOPLAMADI''
Yapmayın dedim yine madde madde açıkladım. Buhran olursa fatura millete çıkacak dedim. Yine dinlemediler. Geldiğimiz nokta kritik nokta fakir fukaranın çocukları açlığa mahkum edildi. Devleti bir kişi teslim almış durumda. Sorumlu Erdoğan'dır. Piyasalarda, ekonomide, mutfaklarda yangın var. Ekonomik ve Sosyal Konsey'i topla dinle bakalım bunlar ne düşünüyorlar dedim. Çağırıp konuşmadı.

''VATANDAŞ CEBİNDEKİ PARAYA BAKIYOR''
Neymiş efendim dış mihraklarmış, ekonomik modellermiş. Dışarıdan kimliği belirsiz 13 milyar dolar para geldi. Kimin parasıydı bu? Vatandaş cebindeki paraya bakıyor, elektrik faturasına bakıyor.

''TÜRK LİRASI'NIN DEĞERİNİ KORUYAMAYANLAR VE BUNLARI DESTEKLEYENLER GAYRİ MİLLİDİR''
Türk Lirası'nın değerini koruyamayan kişiye milliyetçi denilemez. Bunlar gayri millidir destekleyenler de gayri millidir.

''YAPTIĞI TAM BİR DELİLİKTİR''
Yaptığı tam bir deliliktir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bütün birikimlerini değersizleştireceksin. Satmaktan bıkmadın mı sen? Her şeyi sattı. Bu ülkenin bir onuru parası var. Onu bile sattı, peşkeş çekti. Türkiye'yi krizden çıkaracak en yetkin kadrolar CHP çatısı altındadır.

''YANGIN VARSA SANDIĞI GETİRECEKSİN''
Temel unsur yanlış siyaset. Sorunu demokratik yollarla aşacağız. Milletten niye korkuyorsun? Sandıktan niye korkuyorsun? Yönetemiyorsun. Sandığı getir kardeşim. Yangın varsa sandığı getireceksin. Korkuyorsun, kaçıyorsun. Seni seçime zorlamak için elimden ne geliyorsa işsizler için ne gerekiyorsa hepsi için yapacağım. Erken seçim talebi milletin talebidir.''

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.