SON DAKİKA
Hava Durumu

ChatGPT hukuk ve işletme okullarının yüksek lisans sınavlarını geçti

Yapay zeka ChatGPT, prestijli okulların yüksek lisans düzeyindeki sınavlarını geçebildi. Ancak çok yüksek notlar alamadı. Yapay zekanın temel matematikte şaşırtıcı hatalar yaptığı ifade edildi.

Haber Giriş Tarihi: 27.01.2023 08:36
Haber Güncellenme Tarihi: 27.01.2023 08:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
ChatGPT hukuk ve işletme okullarının yüksek lisans sınavlarını geçti

Okullardaki profesörlere göre, yeni güçlü Yapay Zeka (AI) chatbot aracı kısa süre önce Minnesota Üniversitesi'ndeki dört derste hukuk sınavlarını ve Pennsylvania Üniversitesi'nin Wharton İşletme Okulu'ndaki başka bir sınavı geçti.

Minnesota Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ndeki profesörler, ChatGPT'nin dört kursun sınavlarında ne kadar iyi yanıt üretebildiğini test etmek için, sınavlara puan verdi.

Yapay Zeka, 95 çoktan seçmeli soru ve 12 kompozisyon sorusunu tamamladıktan sonra ortalama olarak bir C+ öğrencisi düzeyinde performans göstererek dört dersin hepsinde düşük ama geçer not aldı.

ChatGPT, Wharton'da bir işletme yönetimi kursu sınavında daha başarılı oldu ve burada B ve B+ aralığında bir not aldı.

TEMEL MATEMATİKTE ŞAŞIRTICI HATALAR YAPTI

Wharton İşletme Profesörü olan Christian Terwiesch, performansı ayrıntılarıyla anlatan bir makalede , ChatGPT'nin temel operasyon yönetimi ve süreç analizi sorularını yanıtlamada "harika bir iş" çıkardığını, ancak daha gelişmiş istemlerle mücadele ettiğini ve temel matematikte "şaşırtıcı hatalar" yaptığını söyledi.


Test sonuçları, giderek artan sayıda okul ve öğretmenin ChatGPT'nin öğrenciler üzerindeki etkisi ve ödevlerde kopya çekme becerileri hakkında endişelerini dile getirmesiyle geldi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.